Kontakty pro média

Na Vaše dotazy se těší Eva Keřková, specialista externí komunikace a PR.

Máte-li zájem o logo společnosti Skanska, rádi Vám ho poskytneme v potřebném formátu, včetně manuálu k jeho použití.

Eva Keřková

Eva Keřková

+420 737 256 191 E-mail

Tiskové zprávy:6.9.2017  - Skanska Reality nabízí druhou etapu projektu Port Karolína. Po dvou měsících prodeje zbývá necelá třetina bytů.

Skanska Reality, developerská část skupiny Skanska, na začátku července oficiálně zahájila prodej druhé etapy karlínského multifázového projektu nazvaného Port Karolína, který se nachází na břehu řeky Vltavy. V návaznosti na svou zelenou strategii se Skanska Reality rozhodla nechat prověřit budovu této etapy nezávislou třetí stranou a cílí na certifikát BREEAM s tříhvězdičkovým hodnocením Very Good.

Stejně jako v předchozí etapě, i zde mohu potvrdit enormní zájem. Za pouhé dva měsíce od spuštění prodeje máme v nabídce necelou třetinu bytů,“ uvedla Naďa Ptáčková, generální ředitelka Skanska Reality.Prodej následující etapy proto plánujeme již na jaře příštího roku,“ doplnila závěrem.
link >>

 


20.7.2017 - Skanska Reality zahájila prodej čtvrti Emila Kolbena v pražských Vysočanech

Čtvrť Emila Kolbena je název nového bytového projektu, nacházejícího se jen 5 minut pěší chůze od stanice metra B “Kolbenova”, jehož prodej zahájila v uplynulých dnech původem skandinávská společnost Skanska Reality. První etapa nabídne celkem 133 bytů, více než tři čtvrtiny z nich jsou naplánovány ve velikostech 1+kk a 2+kk, budou proto vhodné pro singly, mladé páry, případně jako investiční koupě.

Domy vyrostou v nově vznikajícím areálu, jehož součástí bude i multifunkční hřiště,” sdělila Naďa Ptáčková, generální ředitelka Skanska Reality. „Tři domy první etapy projektu jsme pojmenovali Malvína po manželce Emila Kolbena a Greta a Lilly po jejich dvou dcerách,” doplnila závěrem.
link >>>

 


19. 6. 2017 -  Botanica K 1, 2 v Praze – Jinonicích je prvním bytovým domem v Čechách, který obdržel mezinárodně platnou certifikaci BREEAM pro fázi návrhu.

V oblasti ochrany životního prostředí a hledání souladu našich staveb s prostředím, v němž vyrůstají, se dlouhodobě snažíme přicházet s novými řešeními,” sdělila Naďa Ptáčková, generální ředitelka Skanska Reality. „Projekt Botanica K je na místní poměry zcela unikátní, neboť jsme v rámci něj přišli jako první developer v Čechách se systémem, který umožní recyklovat použitou vodu z koupelen. Kvalitu a udržitelnost budovysi nyní ještě necháváme prověřit nezávislou třetí stranou.” doplnila závěrem.
link >> >


27. 4. 2017 - Po 9 letech sporů soud rozhodl, že bytový projekt Milíčovský háj nestojí v místě chráněného území Praha

Dne 28. února 2017 bylo vydáno soudní rozhodnutí, které potvrzuje, že vloni dokončený bytový projekt Milíčovský háj „nebyl budován v přírodní památce Milíčovský les a rybníky ani s ní bezprostředně nesousedí; je od přírodní památky oddělen ochraným pásmem vysokého napětí.”
link >>>

Skanska v médiích:


E15 - 6/2017 - Na trhu je evidentní přebytek likvidity

Developeři v posledních dvou letech rapidně zdražují své projekty. Byty s cenou 60 tisíc korun za čtvereční metr v Praze téměř zmizely z trhu. „Poptávka bude limitována počtem lidí, kteří mohou kupovat novostavby v cenové relaci blížící se 90 tisícům na čtveřeční metr. Počet domácností s reálním potenciálem koupě v dané cenové kategorii se ročně pohybuje kolem pěti tisíc." link  >>>

HN: 10.5.2017 - Do podoby nových čtvrtí začíná mluvit veřejnost.

Skanska Reality rozjíždí v tuzemsku svůj druhý participační projekt - tedy možnost, aby lidé ovlivňovali podobu budoucí čtvrti od samého počátku.

Lidé ze sousedství bývalých pekáren v Praze-Michli mají možnost ovlivnit podobu budoucí bytové čtvrti, která na tomto místě vyroste. Příští měsíc se zástupci developerské společnosti Skanska Reality, která před dvěma lety čtyřhektarový areál Michelských pekáren koupila, za tímto účelem setkají s místními občany. Veřejné setkání developer koordinuje s příslušnou městskou částí.

"Na této akci mohou místní přicházet s podněty pro zadání urbanisticko-architektonické studie. K podkladům z veřejného setkání přidají Skanska Reality i městská část své požadavky na kvalitu řešení, a dohromady tak vznikne zadání pro architekty," říká Naďa Ptáčková, ředitelka společnosti Skanska Reality. link >>>

E15.cz - 30.4.2017 -  Konec války s mloky. Skanska po devíti letech vyhrála soud o bytový projekt

Nadě Ptáčkové, šéfce developerské společnosti Skanska Reality, se ulevilo. Její firma, jež je jedním z největších stavitelů bytů v Praze, vyhrála po devíti letech soud ohledně velkého projektu Milíčovský háj. Skanska Reality do něj investovala miliardy korun.

Spor se týkal ochrany obojživelníků u novostaveb poblíž Milíčovského lesa v Jižním Městě. Soud nedávno rozhodl, že bytový areál nezasáhl přírodní památku Milíčovský les a rybníky, ani s ní bezprostředně nesousedí. Skansce pomohl fakt, že její stavební parcely odděluje od přírodní památky ochranné pásmo vysokého napětí.  

Považuji za důležité deklarovat, že v rámci výstavby projektu Milíčovský háj jsme vždy jednali ve shodě se zákony platnými na území České republiky,“ uvedla generální ředitelka Skanska Reality Ptáčková. link >>>