Botanica K (1, 2)

Máte vysoké nároky na bydlení a je pro Vás důležitá odpovědnost k životnímu prostředí? Unikátní bytový dům Botanica K (1, 2) nabízí kromě obvyklého vysokého standardu použitých materiálů také systém pro hospodaření s recyklovanou – tedy šedou – vodou.

Cena vč. DPH: 3 656 443 - 11 175 800 Kč
Typ: Byt
Obytná plocha: 52,54 - 103,34 m²
Počet pokojů: 2 - 4 +kk
Lokalita: Jinonice
Nastěhování: Léto 2018

Milníky projektu

Zahájení prodeje
Zahájení stavby
Hrubá stavba
Vnitřní omítky
Kolaudace
Nastěhování

Šestipodlažní bytový dům Botanica K (1, 2) se sedmým ustoupeným podlažím je rozdělen na dvě samostatné nadzemní sekce propojené společným suterénem, v němž budou umístěny sklepy, parkovací stání a technické zázemí domu. V obou sekcích bytového domu bude pouze 64 bytů o velikosti 1+kk až 4+kk.

Stejně jako předchozí domy projektu Botanica i tento je navržen v nízkoenergetickém standardu, což znamená důkladně zateplený obvodový plášť budovy, kvalitní okna a solární termické kolektory pro předehřev teplé vody, umístěné na střeše bytového domu.

Jedno ze zelených řešení bytového domu Botanica K (1, 2) je zcela unikátní. Počítá se systémem pro hospodaření se šedou vodou, v rámci kterého bude pro splachování toalet využita přečištěná voda z umyvadel, van a sprch. U domu bude navíc umístěna akumulační nádrž pro zachycování dešťových vod, jenž mohou být dále využity pro zalévání zeleně v okolí domu.

Protože nám záleží na kvalitě a ohleduplnosti k životnímu prostředí, jako první developer v Čechách jsme se rozhodli prověřit budovu Botanica K nezávislou třetí stranou. Původně britská, mezinárodně uznávaná certifikace BREEAM, probíhá v různých fázích životního cyklu projektu a provádí se na základě stanovených měřítek kvality. Hodnotí se způsob řízení stavby, úspory energie, hospodaření s vodou, požadavky na kvalitu vnitřního prostředí (zdraví a tepelné pohody), znečištění okolí vlivem provozu budovy, dopravy uživatelů do budovy, použití stavebních materiálů, nakládání s odpady a mnoho dalších kritérií. S bytovým domem Botanica K (1, 2) cílíme na certifikát BREEAM s tříhvězdičkovým hodnocením Very Good.

V podzemním podlaží bude kolárna a místnost se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených tlapek domácích mazlíčků. Spolu s touto poslední etapou projektu bude dokončen i přilehlý park s odpočinkovými zónami a dětským hřištěm.

Kristína Sirotná

Kristína Sirotná

+420 739 501 658 E-mail
Martin Polnický

Martin Polnický

+420 737 256 206 E-mail
Daniel Tomaševič

Daniel Tomaševič

+420 725 410 777 E-mail
Kateřina Hercogová

Kateřina Hercogová

+420 737 256 231 E-mail

Funkční design


Systém pro hospodaření se šedou vodou

Bytový dům Botanica K (1, 2) je v místním měřítku zcela unikátní, neboť je v něm aplikován systém pro hospodaření s šedou vodou. Šedé vody z domácnosti, tedy v našem případě vody ze sprch, van a umyvadel na mytí rukou, jsou vody, které obvykle nejsou příliš znečištěny.

Pro další použití vyžadují jen základní čisticí procesy jako například filtraci, odmaštění, sedimentaci a hygienické zabezpečení či desinfekci.
Takto vyčištěné vody pak lze znovu použít jako vody užitkové na splachování toalet. V některých případech mohou být šedé vody s minimálním čištěním použity také na závlahu rostlin.

Pokud šedé vody z uvedených zdrojů nebudou stačit, bude systém doplněn zachycenou dešťovou vodou či pitnou vodou.

Šedé vody z domácnosti nejsou příliš znečištěny. Pro další použití vyžadují jen základní čisticí procesy - filtraci, odmaštění, sedimentaci a hygienické zabezpečení či desinfekci. Takto vyčištěné vody lze znovu použít na splachování toalet.

Pokud jste zvyklí na komfort týkající se standardního vybavení, budete potěšeni – samozřejmostí jsou vyzděné bytové příčky, dřevěné plovoucí podlahy, kvalitní dveře s dřevěnou dýhou, sádrové omítky, nadstandardní zařizovací předměty i příprava pro předokenní žaluzie s možností elektrického ovládání.

Součástí většiny bytů je balkon nebo terasa, vytvářející – zejména v letních měsících – místnost navíc. Naše byty je hračkou zařídit. Při navrhování jejich dispozic totiž vycházíme z vlastních průzkumů a zpětné vazby našich klientů. V podzemním podlaží bude kolárna a místnost se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených psů. Na přilehlých pozemcích bytového domu je nainstalovaná nádrž pro zachycení dešťových vod, které mohou být dále využity při zalévání zeleně v okolí domu. V rámci této etapy zahajujeme výstavbu přilehlého parku s odpočinkovými zónami, jehož součástí bude také dětské hřiště.

Jsme hrdí na to, že jsme byli prvním developerem v Česku, který uvedl na trh bytové domy recyklující pitnou vodu. Ohleduplnost k životnímu prostředí jsme se rozhodli prověřit nezávislou třetí stranou a cílíme na certifikát BREEAM s hodnocením Very Good.

Jakub Kiska, developer projektu

Ke stažení


Mapa


Vizualizace projektu

Okolí

Jinonice jsou čtvrť a katastrální území, nacházející se v kopcovitém terénu na jihozápad od centra města. Celé Jinonice spadají do městského obvodu Prahy 5. Charakterem se jedná převážně o vilovou čtvrť a tranzitní část města, jež slouží jako spojnice mezi Jihozápadním Městem a centrem Prahy.

Aktivní odpočinek a příjemný klid

Pozemky, na kterých je Rezidenční čtvrť Botanica vybudovaná, leží na mírně svažité ploše orientované na jih. Areál přímo sousedí s přírodním parkem "Košíře - Motol", jehož součástí je i přírodní památka stolová hora Vidoule, jeden z nejvyšších pražských kopců.

Místo je ideální pro aktivní odpočinek. Najdete zde mnoho romantických zákoutí, krásné přírodní scenérie, i některé vzácné dřeviny i rostliny. Na jihu a západě území se nacházejí obslužné komunikace, budovy komerčního charakteru a ostatní plochy. V rámci první fáze výstavby Rezidenční čtvrti zde vznikl biokoridor o rozloze cca 25 000 m2, který areál příjemně a přirozeným způsobem odděluje od okolního městského ruchu.

Služby, obchody i zábava nadosah

V městské části Praha – Jinonice je vše, co potřebujete k pohodlnému životu. Prestižní Německá škola v Praze, jejíž součástí je mateřská škola, základní škola a víceleté gymnázium. Anglická mateřská školka Little Bear i Gymnázium Jaroslava Heyrovského.

Pro nákupy je v blízkosti projektu prodejna smíšeného zboží a supermarket Albert. Snadno se dostanete ke Galerii Nové Butovice, kde najdete veškeré obchody, služby i restaurace. Rozvadovskou spojkou po dálnici D5 jste do 10 minut v nákupním a zábavním centru Metropole Zličín, nábytkářském obchodním domě Ikea, nebo třeba velkoobchodu Makro.

Na letišti do 15 minut jízdy autem

Dopravně je Rezidenční čtvrť Botanica napojena přes ulici Pekařská a křižovatku Bucharova na přímý nájezd na dálnici D5, díky níž jste autem na terminálu letiště Ruzyně do 15 minut jízdy. V docházkové vzdálenosti je jak stanice trasy metra B "Nové Butovice", tak zastávky autobusů MHD v ulici Karlštejnská a Bucharova, odkud se dostanete na metro.

Nedaleko Rezidenční čtvrti je Úřad městské části Prahy 13 a Městská policie.

Mapa


Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o koupi nového bytu nebo domu kontaktujte  makléře Skanska Home Center.

Hlavní kontakt

Kristína Sirotná

Kristína Sirotná

+420 739 501 658 E-mail
Martin Polnický

Martin Polnický

+420 737 256 206 E-mail
Daniel Tomaševič

Daniel Tomaševič

+420 725 410 777 E-mail
Kateřina Hercogová

Kateřina Hercogová

+420 737 256 231 E-mail
Klient souhlasí s použitím osobních údajů uvedených v tomto formuláři pro vnitřní potřeby společnosti a společnost se zavazuje tyto osobní údaje neposkytovat žádné třetí osobě. Poskytnuté údaje budou použity pro kontaktování klienta s nabídkou, pro marketingové účely a pro vnitřní potřeby společnosti Skanska Reality a.s.