Port Karolína - 2. etapa

V první polovině letošního roku uvedeme do prodeje druhou etapu úspěšného projektu Port Karolína. Až osmipodlažní bytový dům je situován v severozápadní části pozemku při ulici U Mlýnského kanálu. Architektonicky je uspořádán do dvou zalamovaných linií, paralelních s tokem řeky Vltavy a přilehlou cyklostezkou.

Lokalita: Karlín

V budově je naplánováno celkem 168 bytů a 18 ateliérů. V prvním nadzemním podlaží je počítáno se 6 obchodními jednotkami nepotravinářského charakteru a velkorysou prosklenou třípodlažní kavárnou směrem k cyklostezce. Na střeše osmého podlaží bude rezidentům k dispozici společná terasa o rozloze 72 m2, z které se otevře výhled na atraktivní část Prahy – přes Holešovice, Troju až na Pražský hrad. Parkovací stání a sklepní kóje jsou umístěny ve dvou společných podzemních podlažích, část sklepních kójí i v nadzemních podlažích. Stejně jako v budově předchozí etapy, i v této je počítáno s technickým zázemím, kolárnou a místností se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených psů.

Dům je naplánován v nízkoenergetickém standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná. To znamená například důkladné zateplení obálky budovy a kvalitní dřevěná francouzská okna s trojskly.

Protože nám záleží na kvalitě a ohleduplnosti k životnímu prostředí, rozhodli jsme se prověřit dům druhé etapy projektu Port Karolína nezávislou třetí stranou a cílíme na certifikaci BREEAM s hodnocením Very Good.

Kristína Sirotná

Kristína Sirotná

+420 739 501 658 E-mail
Martin Polnický

Martin Polnický

+420 737 256 206 E-mail
Daniel Tomaševič

Daniel Tomaševič

+420 725 410 777 E-mail
Kateřina Hercogová

Kateřina Hercogová

+420 737 256 231 E-mail

Mapa


Okolí

Dříve opomíjená periferie za Negrelliho viaduktem se díky novým architektonickým projektům změnila z tovární čtvrti v přehlídku současné městské architektury. Konečně je tak Karlín hoden svého jména, které získal při svém založení v roce 1817 na počest manželky císaře Františka I. Karolíny Augusty. Možná Vás překvapí, že právě zde byla v roce 1891 uvedena do provozu první elektrická tramvajová dráha, kterou však její vynálezce František Křižík z organizačních důvodů brzy odprodal městu Praze. Území s vojenskou invalidovnou a první pražskou plynárnou teprve nyní získává opravdu elegantní ráz. Do rekonstruovaných továrních prostor se stěhují přední české i zahraniční firmy, ošuntělé obchůdky nahrazují bistra a luxusní kavárničky, kromě divadla tu najdete i koncertní sál s nejlepší akustikou v Praze.

Roste (jako) z vody

Novodobá podoba čtvrti je do jisté míry ovlivněna řekou Vltavou, která se zničující silou tisícileté vody vkročila na jaře roku 2002 do karlínských ulic a definitivně změnila podobu místa. Drama se už nebude opakovat, neboť Praha investovala do vybudování protipovodňových opatření. Tato spolehlivá ochrana vzápětí přilákala investory, kteří ve spolupráci se zahraničními architekty zvučných jmen začali utvářet novou, moderní podobu Karlína.

Západní šmrnc čtvrti

Na Rohanském nábřeží má člověk pocit, že je v jiném, západním městě. Danube House, Nile House, Amazon Court, River Diamond… To jsou jména nových kancelářských budov, nacházejících se v nejrychleji se rozvíjející pražské čtvrti na břehu Vltavy. V Karlíně se daří citlivě skloubit historii a moderní architekturu, původně industriální genius loci nyní získává západní šmrnc. Užívají si ho jak ti, co sem jezdí za prací, tak stále početnější noví obyvatelé. Najdete zde desítky restaurací, kaváren, trendy obchodů, spoustu zeleně, blízkost řeky a přívoz spojující Karlín s Holešovicemi, vodní nádrže i fontány v parcích, umělecké skulptury… To vše lze obdivovat ze sedla kola, které si tu můžete půjčit.

Z Karlína do Evropy

Kromě své výrazné tváře je Karlín pro rezidenty zajímavý i velmi dobrou dopravní dostupností, neboť skrze něj projíždějí tramvajové i autobusové linky a jsou tu stanice metra trasy B i C. Z autobusového nádraží na Florenci pak dojedete nejen do všech koutů republiky, ale i do mnoha míst Evropy.

Mapa


Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o koupi nového bytu nebo domu kontaktujte Vámi zvoleného makléře Skanska Home Center.

Hlavní kontakt

Kristína Sirotná

Kristína Sirotná

+420 739 501 658 E-mail
Martin Polnický

Martin Polnický

+420 737 256 206 E-mail
Daniel Tomaševič

Daniel Tomaševič

+420 725 410 777 E-mail
Kateřina Hercogová

Kateřina Hercogová

+420 737 256 231 E-mail
Klient souhlasí s použitím osobních údajů uvedených v tomto formuláři pro vnitřní potřeby společnosti a společnost se zavazuje tyto osobní údaje neposkytovat žádné třetí osobě. Poskytnuté údaje budou použity pro kontaktování klienta s nabídkou, pro marketingové účely a pro vnitřní potřeby společnosti Skanska Reality a.s.