Bambini litera - soutěž pro děti, které baví psát.

Posunout vztah dětí ke knížkám ještě o stupeň výš si dala za cíl soutěž Bambini litera. Vybízí děti, ale i jejich rodiče a prarodiče, aby společně napsali pohádkový příběh. Ze všech pohádek pak zkušená porota vybere ty nejlepší, jež se stanou součástí bohatě ilustrované knížky.

Pojďte do toho s námi! Třetí ročník soutěže – Bambini litera 2018 – je tady!

Také letos je soutěž určena všem žákům na prvním stupni vybraných základních škol, kteří mají fantazii a chuť promítnout ji do příběhů. Pro třetí ročník Bambini litera jsme zvolili téma přátelství.


Knížka plná kamarádství

Nemusí to být jen kamarádství mezi dětmi. Báječný kamarád je pro někoho děda nebo třeba domácí mazlíček, ale například také oblíbený plyšák nebo oblíbené kolo. Anebo to může být imaginární bytost, která žije jen ve fantazii malého spisovatele. Příběhy mohou děti psát buď doma, kde vytvoří „pohádkářský tým“ se svými rodiči či prarodiči, nebo ve škole v hodinách češtiny.

Pohádky ve škole

Možná jsme vás inspirovali, a o to nám jde! Ponořte se doma se svými dětmi do světa fantazie, splétejte tenké nitky nápadů do silných příběhů. Dejte si navzájem pohádkový čas. 

Ze všech příběhů vybereme dvacet nejlepších. Tento úkol svěříme zkušené porotě. Soutěž Bambini litera vyvrcholí slavnostní autogramiádou v září 2018.

Pojď letos s námi do toho!

Jak se registrovat a poslat pohádky?


Pro účast v soutěži stačí provést registraci zde a příběhy malých spisovatelů zaslat do 21. dubna 2018.

Soutěžní pohádky spolu s registračním formulářem můžete zasílat buď na:
e-mail: bambinilitera@skanska.cz

nebo poštou:
Bambini litera
PO Box 40
186 00  Praha 8 – Karlín

Heaadline Kamaradi

Ohlédnutí za Bambini litera


Oba předchozí ročníky byly Bambini litera byly velmi úspěšné, účast i kvalita pohádek překonaly naše očekávání. K rukám odborné poroty doputovalo více než tři sta příběhů a s dvacítkou nejlepších se pak mohla seznámit i veřejnost prostřednictvím První pohádkové knížky od dětí pro děti, kterou jsme vydali. Výtěžek z prodeje knížek v roce 2016 dosáhl výše 93 200 korun a putoval nadaci EDA, která pomáhá rodinám pečujícím o děti se zrakovým postižením.

V loňském roce děti vybraly nadaci Nadání a dovednosti, která pomáhá dětem z dětských domovů a pěstounských rodin ve věku 14-26 let se správným výběrem studia a se vstupem na trh práce. Koupí knížky jste nám pomohli vybrat více než 178 00 korun, které byly věnovány této nadaci. Soutěž tedy podpořila nejen vztah dětí k literatuře, ale i další dobrou věc.

Sdílet stránku: