Bambini litera - soutěž pro děti, které baví psát.

Posunout vztah dětí ke knížkám ještě o stupeň výš si dala za cíl soutěž Bambini litera. Vybízí děti, ale i jejich rodiče a prarodiče, aby společně napsali pohádkový příběh. Ze všech pohádek pak zkušená porota vybere ty nejlepší, jež se stanou součástí bohatě ilustrované knížky.

Třetí knížka pohádek od dětí pro děti je na světě!

Knížka plná kamarádství

Báječný kamarád je pro někoho děda nebo třeba domácí mazlíček, ale například také oblíbený plyšák nebo oblíbené kolo. Anebo to může být imaginární bytost, která žije jen ve fantazii malého spisovatele. A třetí knížka je takových příběhů plná. Navíc doplněná nádhernými ilustracemi od Beaty Mitręgové.

Těžký úkol pro porotu

Letos jsme obdrželi neuvěřitelných a rekordních 583 pohádkových příběhů, což je téměř o 200 více, než v předchozím ročníku. Zkušená porota tak stála před nelehkým úkolem vybrat z tohoto množství 20 nejlepších, které jsme pak otiskli v knize. 

Slavnostní autogramiáda

První zářijová neděle byla pro všechny mladé autory, kteří přispěli do soutěže pohádkou, velmi slavnostní. V sídle Skanska v Karlíně totiž proběhla autogramiáda za účasti autorů pohádek, které se nakonec v knížce objevily. Každý soutěžící navíc získal knihu a možnost hlasovat, na čí účet zašle Skanska Reality výtěžek z prodeje knihy. 

Na fotografie z autogramiády se můžete podívat zde.

Bambini Litera pomáhá

Bambini litera dlouhodobě podporuje nejen vztah dětí k literatuře a posiluje vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také přispívá na dobrou věc.

Výtěžek z prodeje knihy „Třetí knížka od dětí pro děti“ poputuje na konto Ekocentra Koniklec, které se věnuje ekoporadenství a ochraně přírody, a kterou letos vybraly samy děti během slavnostního dne. Těší nás, že prostředky tak poputují třeba na výstavbu hmyzích hotelů, ptačích budek nebo na vybudování bylinkových zahrádek v bytových  čtvrtích. 

Děkujeme všem, kteří koupí knížky pomáháte podpořit dobrou věc!

Doposud jsme díky soutěži podpořili vybrané neziskové organizace částkou přesahující 320 tisíc Kč.

Ohlédnutí za Bambini litera


Oba předchozí ročníky byly Bambini litera byly velmi úspěšné, účast i kvalita pohádek překonaly naše očekávání. K rukám odborné poroty doputovalo více než tři sta příběhů a s dvacítkou nejlepších se pak mohla seznámit i veřejnost prostřednictvím První pohádkové knížky od dětí pro děti, kterou jsme vydali. Výtěžek z prodeje knížek v roce 2016 dosáhl výše 93 200 korun a putoval nadaci EDA, která pomáhá rodinám pečujícím o děti se zrakovým postižením.

V loňském roce děti vybraly nadaci Nadání a dovednosti, která pomáhá dětem z dětských domovů a pěstounských rodin ve věku 14-26 let se správným výběrem studia a se vstupem na trh práce. Koupí knížky jste nám pomohli vybrat více než 178 00 korun, které byly věnovány této nadaci. Soutěž tedy podpořila nejen vztah dětí k literatuře, ale i další dobrou věc.

Sdílet stránku: