Libeňské pábení

Málokterá pražská čtvrť prošla za poslední staletí tolika proměnami jako Libeň. Půvab, jež okouzlil i Bohumila Hrabala, spočívá nejen v krásných výhledech na celou Prahu, ale také spojením pozůstatků starých viničních usedlostí, malých domků bývalého předměstí i činžovních domů a honosných vil z období průmyslového rozmachu. Na ty v posledních letech začaly navazovat nové rezidenční projekty. Na jednom z libeňských kopců roste například komorní rezidenční projekt z dílny Skanska.

Místo, které si zamilujete

Čertův vršek je okouzlující avšak ne příliš známé místo, které označuje jeden z kopců v pražské Libni. Dříve zde stával letohrádek s věžičkou a na jih velkou terasou, dnes už tu po stavení nejsou žádné stopy. Krásné výhledy na Prahu se však zachovaly a s nimi i myšlenka zasadit sem místo vhodné pro bydlení. Skanska Reality právě na tomto místě plánuje vybudovat komorní bytový projekt s 39 převážně velkoplošnými byty, který nadchne všechny, kteří milují bydlení s dotekem luxusu a výhledem na Prahu.

Rezidenční areál svým architektonickým konceptem vhodně doplní okolí prvorepublikových libeňských vil. Punc výjimečnosti si projekt vybudoval jak svojí unikátní lokalitou, tak několika exkluzivními prvky, které nabízí: malý rozměr připravovaného projektu, japonská zahrada s moderními dřevinami, kódované vstupy do domu, prostorné dispozice a dostatek chráněného privátního prostoru jak v interiérech, tak na terasách, balkónech či předzahrádkách. 

Tak trochu jiné luxusní bydlení

V řadě vyhledávaných pražských čtvrtí najdete spoustu nemovitostí, které mají luxusní adresu, luxusní cenu, ale nabízený standard bydlení neodpovídá současnému životnímu stylu. Často jde o památkově chráněné domy, ve kterých musíte zachovat původní dispozice a ve kterých není možné zásadně zvýšit technologickou úroveň. Proto vítám projekty jako Čertův vršek, které výjimečné místo citlivě doplní o novostavbu s moderními dispozicemi a technologiemi,“ uvádí Milan Roček, realitní odborník a ředitel projektu Cenovamapa.org.

   

V třípatrových domech, které svým charakterem přirozeně navazují na okolní vilovou zástavbu, vznikne nadstandardní bydlení v 39 bytových jednotkách. Svým architektonickým návrhem vhodně doplní okolní prvorepublikové vily a nabízí moderní, klidné a bezpečné rodinné bydlení. Jejich hlavním benefitem jsou velkorysé dispozice, vybrané materiály, ale především jedinečné výhledy na celou Prahu z terasy či balkonu. Společným jmenovatelem celého projektu je kvalita a udržitelnost, kam patří certifikovaný způsob výstavby, unikátní systém hospodaření s vodou, parkové úpravy i kvalitní zabezpečení celého areálu.

Po stopách pábitelů

Libeň uhranula například i Bohumila Hrabala, který zde prožil část svého života.

Udržitelné bydlení v Libni

Kromě unikátní lokality s krásným výhledem na Prahu se Čertův vršek řadí mezi ty projekty, které byly navrženy v souladu s udržitelnými řešeními a s přírodou. Proto zde byl navržen například systém hospodaření s šedou vodu. To znamená, že voda z koupelen (konkrétně z umyvadel, van a sprch) může být po zachycení a přečištění opětovně využívána pro splachování toalet. Pokud by šedé vody z uvedených zdrojů nestačily, bude systém doplněn zachycenou dešťovou či pitnou vodou.

Skanska Reality jako první v České republice získala environmentální certifikaci pro svůj bytový projekt Botanica K (1,2). Jde o hodnocení BREEAM Excellent, který dokládá, že výstavba a následný dlouhodobý projekt je šetrný k životnímu prostředí. Klade velký důraz na kvalitu stavebních materiálů, postupů, implementovaných technologií, ale třeba i dostatečné zeleni v bytovém komplexu.
 

„O certifikaci BREEAM budeme usilovat i v případě Čertova vršku, který by měl mít po uvedení do provozu o cca 40 % nižší účty za elektrickou energii a o 30 % nižší spotřebu vody. Prozatím jsme pyšnými nositeli dočasného certifikátu BREEAM na úrovni Very Good. Jakmile bude stavba dokončena, předpokládáme získání finálního certifikátu, který doloží, že výstavba i provoz projektu Čertův vršek jsou skutečně udržitelné a šetrné k přírodě“, uvádí Eva Neudertová, Specialistka na ekologickou výstavbu ve Skanska Reality.

Z původního předměstí a následného průmyslového centra se Libeň postupně proměňuje v moderní rezidenční čtvrť.      

Rezidence Čertův vršek splňuje náročná kritéria na výjimečné bydlení v exkluzivním stylu. Působivé výhledy, velkorysé interiéry, kvalitní materiály a v neposlední řadě soubor moderních technologií i bezpečnostních prvků - ideální kombinace, která Vám pomůže vytvořit domov přesně podle Vašich představ. 

Autor článku

Barbora  Lindauer

Pracuje ve společnosti Skanska, kde má na starosti externí komunikaci a marketing rezidenčního developmentu. Psaní textů se věnuje od dob studia žurnalistiky na vysoké škole. Je propagátorkou vermikompostování a cirkulární ekonomiky, má ráda zimní sporty a sebevzdělávání.

Sdílejte článek s přáteli