BREEAM

Pro BREEAM je stejně jako kvalita stavby velmi důležitý také způsob řízení projektu, který výslednou kvalitu zajišťuje – od přísného výběru dodavatelů, kteří musí respektovat principy ohleduplné a odpovědné výstavby (tzn. dodržování bezpečnosti na stavbách, důstojných pracovních podmínek, šetrnosti k okolí během výstavby, plánu odpadového hospodářství) až po práci s klienty v období po nastěhování.

Víte, že...?

BREEAM je přední světová metoda hodnocení udržitelnosti a kvality pro projekty z oblasti pozemního stavitelství a infrastruktury.

Certifikaci BREEAM jako záruku udržitelnosti a kvality uznává 78 zemí světa.

Tato metoda certifikace vznikla již v roce 1990 v Anglii a ke dni 31.1.2017 je celosvětově vydáno celkem 556 700 certifikátů.

Certifikace BREEAM u projektu Botanica K (1, 2)

Díky tomu, že jsme se rozhodli certifikovat bytový dům, mají majitelé nových bytů transparentní data například o tom, že všechna navržená řešení jsou v souladu s legislativními, ekologickými a technickými požadavky na budovy. Jedním z důležitých kritérií při certifikaci je také důraz na zdraví, kvalitu a komfort při užívání nového domova – to znamená zářivky s předřadníky či LED osvětlení nahrazující žárovky, při výstavbě nebudou použity materiály obsahující azbest či vytvoření strategie topení pro vytvoření optimálního tepelného komfortu.

Samozřejmostí je také důraz na spotřebu energií. Projekt Botanica K 1, 2 je zařazen do třídy energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná. Dále například využívání technologií s nízkou či nulovou produkcí CO2 či nainstalování energeticky úsporných výtahů v bytovém domě.
Certifikace zohledňuje také kvalitu umístění bytového domu – zejména dostupnost hromadné dopravy a občanské vybavenosti.

Projekt Botanica K 1, 2 získal certifikaci BREEAM na úrovni Excellent.