V Praze jsme doposud vytvořili

přes 8 000

nových domovů

pro 21 000

lidí

Naše témata

Zcela klíčovými jsou pro nás témata environmentální politiky a společenské odpovědnosti. V souvislosti s nimi dbáme na to, aby všechny naše projekty vznikaly v souladu s okolím, ve kterém vyrůstají. Proto jsme se v posledních letech stali propagátorem občanské participace a spolupráce s veřejností při vytváření nových rezidenčních areálů a jejich okolí, ale také v průběhu výstavby až do doby jejího dokončení.

Historie Skanska

Původní švédskou AB Skanska Cementgjuteriet založil v roce 1887 inženýr Rudolf Fredrik Berg jako firmu specializující se na výrobu betonových dekoračních prvků. Brzy se společnost začala zabývat výrobou a produkcí surovin pro konstrukce různých staveb (zejména z oblasti pozemního, inženýrského a dopravního stavitelství) a posléze i samotnou výstavbou.

První zahraniční zakázku firma získala již v roce 1897 ve Velké Británii. Postupně expandovala nejen po starém kontinentě, ale i do USA a v současnosti je jednou z předních developerských a stavebních skupin ve světě. Skanska dnes působí v 11 zemích a globálně zaměstnává téměř 57 000 lidí.

V roce 2000 Skanska AB vstoupila i na český trh a koupila kontrolní podíl ve společnosti IPS, a.s. (Inženýrské a průmyslové stavby – původně Zemstav). Jako přední stavební a developerská společnost se Skanska v Čechách zabývá 4 oblastmi – výstavbou (pozemním a dopravním stavitelstvím), rezidenčním, komerčním a infrastrukturním developmentem.

Principy zeleného stavění ve Skanska

Ve Skanska uplatňujeme principy šetrnějšího stavění. Usilujeme o to, abyste každou minutu času, stráveného s Vašimi nejbližšími či přáteli, mohli trávit v pohodě a maximálním komfortu.

Environmentální politika Skanska Reality a.s.

Pevně věříme, že příprava a výstavba projektů mohou zásadním způsobem přispět k naplňování principů udržitelného rozvoje. Společnost Skanska proto podporuje proaktivní řízení životního prostředí na všech úrovních, od místních až po globální. Tímto přístupem můžeme pozitivně ovlivňovat hlavní zainteresované strany, zejména zákazníky a dodavatele.

Prohlášení k Environmentální politice skupiny Skanska

Od vanilky k tmavě zelené

Šetrnější stavění je jednou z našich priorit.

Dozvědět se víc

Šedá voda

Recyklace šedé vody - řešení pro budoucnost.

Dozvědět se víc

Dešťová voda

Využití dešťové vody v zastavěných územích

Dozvědět se víc

BREEAM

Od roku 2020 připravujeme všechny naše nové projekty ve standardu pro certifikaci BREEAM, což je metoda užívaná pro nezávislé zhodnocení kvality a udržitelnosti budov.

Dozvědět se víc

Sluneční kolektory

Šetří přírodu i peněženku

Dozvědět se víc

Biodiverzita

Druhová rozmanitost organismů a jejich prostředí má tendenci se v průběhu evoluce zvyšovat. V dnešní době však stále častěji mluvíme o její ztrátě.

Dozvědět se víc

Naše další aktivity


Bambini litera

Příležitost pro dětské literární talenty, která má další rozměr. Kromě toho, že dětem otevírá svět literární tvorby a upevňuje rodinné vztahy, má i přesah do oblasti charity – výtěžek z prodeje knížek každý rok věnujeme nadacím a veřejně prospěšným organizacím.

Dozvědět se víc

Skanska Panelstories

Voda, biodiverzita, odpady, energie. To jsou celosvětová témata, která v současném kontextu soužití člověka se svým okolím patří mezi prioritní.

Dozvědět se víc