Oživujeme spící brownfield. Otevřeli jsme Cukrkandl.

V únoru 2018 jsme ve Viničním domku Prahy 12 představili unikátní záměr zpřístupnit veřejnosti část uzavřeného pozemku po bývalém Modřanském cukrovaru. Dočasnou rolí nabízeného prostoru, který jsme pojmenovali Cukrkandl, mělo být univerzální místo pro setkávání komunit a jejich sportovní, společenské a jiné vyžití.

Nechali jsme se inspirovat zástupci Stavební fakulty ČVUT, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a doufáme, že se nám z Cukrkandlu v Modřanech podaří vybudovat místo pro setkávání, které lokalitě doposud scházelo. Aktivity, které si zde najdou své příznivce, hodláme zachovat i v nové rezidenční čtvrti, jejíž výstavba je na tomto pozemku plánována v horizontu 2 – 5 let.

19. května 2018 jsme oficiálně otevřeli brány Cukrkandlu a vnesli do něj život.
Pro návštěvníky zahajovacího dne Cukrkandl žije! byl přichystán sportovní a společenský program pro děti i dospělé, který vyvrcholil večerním koncertem a následným rozsvícením komína.

Cukrkandl-zije-banner

Od května 2018 tak na Cukrkandlu najdete:

  • Cyklokavárnu a servis ROUBIKE (otevírací doba 10:00 – 22:00 – ve zkušebním provozu do konce května jen od 12:00 do 20:00 hod.)
  • Bikrosovou dráhu pro děti i dospělé
  • Komunitní zahradu Kokoza
  • Sportoviště
  • Venkovní posilovnu
  • Dětské hřiště
  • ... a do budoucna možná i mnohem víc

Součástí oživení brownfieldu jsou také malby od renomovaných českých umělců Kaera a Khomy.

Oživili jsme spící brownfield.
Uzemi_letecke

Lokalita pozemku Modřanský cukrovar, jehož část tvoří Cukrkandl

V rámci akce Cukrkandl žije! Zároveň představila Skanska Reality výsledný návrh podoby budoucí rezidenční čtvrti v Modřanech, prvního rezidenčního projektu, který byl připomínkován sérií veřejných participačních setkání.

Připomínky občanů, které zazněly v průběhu veřejné participace, následně zohlednila renomovaná architektonická kancelář Chybík + Krištof ve svém konceptu.

Na rozdíl od návrhu původního majitele, který kombinoval výškové budovy s nákupním centrem, počítá nově představená koncepce s kompletní revitalizací nábřeží a důležitými funkcemi ve veřejném prostoru jakými jsou promenáda, loděnice s kavárnou, molo, mateřská školka, multifunkční hala a hřiště
Vizualizace nové čtvrti v Modřanech

Vizualizace

Panorama

Cukrkandl-image-pohled-z-vlaku

Pohled z vlaku

Cukrkandl-image-vnitroblok

Pobytový vnitroblok

Ulice Nová Komořanská

Ulice Nová Komořanská

Cukrkandl-image-namesti

Náměstí

Verejny-park

Veřejný park

Kontaktujte nás

Martina Suchánková

Martina Suchánková

+420 720 430 590 E-mail
Barbora Hantonová

Barbora Hantonová

+420 776 457 429 E-mail
Sdílet stránku: