Domov nejsou jen stěny, mezi nimiž jíte a spíte. Je to místo, kde se cítíte bezpečně. Místo, po kterém se Vám stýská, když jste pryč. Domov by měl Váš život obohacovat a zjednodušovat.

Domov ušitý na míru

Sdílíme své znalosti a zkušenosti s vytvářením nových domovů, pozorně nasloucháme přáním a potřebám svých klientů a svou činností se snaží zlepšit životy mnoha lidí. Uvědomujeme si, že koupě nového domova je pro Vás zásadním životním rozhodnutím a proto věnujeme vytváření nových projektů potřebnou péči. Každá jednotlivost vychází z důkladné znalosti životního stylu našich klientů a jejich zkušeností. Trávíte rádi víkendy na kole se svým čtyřnohým přítelem? A to nejen když je venku hezky, ale i když prší a je bláto? V našich projektech, které jsou v blízkosti cyklostezky, máte k dispozici praktickou myčku se sprchou na kola, kočárky i psy.

Dobré dispozice

Všechny nové domovy od Skanska jsou pečlivě naplánovány tak, aby vyhovovaly Vašim každodenním potřebám. To znamená, že mají například důkladně promyšlené půdorysy, aby bylo hračkou je zařídit. Je v nich dostatek úložných prostor pro všechny věci, bez kterých se neobejdete. Například v bytu 2+kk první etapy projektu Port Karolína je v ložnici počítáno s místem pro praktickou vestavěnou skříň a ze zádveří předsíně vedou dveře do praktické komory. Byty projektu Botanica K jsou navržené tak, aby splňovaly normy pro home office – to znamená, že je v nich počítáno s dostatkem přirozeného světla a  v místnostech je navržen prostor pro psací stůl, k němuž jsou přivedeny potřebné zásuvky. Balkony a terasy jsou dostatečně velké na to, abyste na nich mohli v létě pohodlně posnídat, anebo si večer posedět u skleničky vína s přáteli - například některé větší byty v našem karlínském projektu mají hned dvě lodžie či terasy.

HBS mycka banner

Místa pro spokojený život

Domov není jen Váš nový byt, ale také místo, kde můžete žít takový život, jaký chcete.

Pokud máte malé děti, je pro Vás důležité, aby si měly kde hrát. Proto stavíme u nových bytových domů dětská a sportovní hřiště, na kterých se zabaví nejen Vaše děti, ale i Vy.

Soulad nových domů s okolím

Dbáme také na to, aby nové projekty vznikaly v souladu s okolím, ve kterém vyrůstají. Například na místě, kde jsme postavili projekt U cukrovaru, dlouhodobě hnízdí kolonie zvláště chráněného ptáka rorýse obecného. Mysleli jsme na to už při projektování domu a v nejvyšších patrech budov jsou umístěny hnízdní boxy.

HBS parky banner

Šetrné využívaní přírodních zdrojů

Udržitelnost je pro naši společnost celosvětově velkým tématem. Proto klademe důraz na šetrné využívání přírodních zdrojů při výstavbě nových bytových domů a používání chytrých řešení snižujících náklady na energie a na pitné vody. Jako první z velkých developerů jsme začali stavět nízkoenergetické bytové domy a již v roce 2012 jsme zkolaudovali jeden z prvních pasivních bytových domů v Praze. Jako první rezidenční developer v Čechách jsme také přišli se systémem pro využití tzv. šedé vody. Toto řešení, které jsme uplatnili v bytovém projektu Botanica K je zcela unikátní. Počítá se systémem pro hospodaření se šedou vodou, v rámci kterého bude pro splachování toalet využita přečištěná voda z umyvadel, van a sprch. U domu bude navíc umístěna akumulační nádrž pro zachycování dešťových vod, jenž mohou být dále využity pro zalévání zeleně v okolí domu.

schema seda voda

Věděli jste, že...

  1. V pražských domácnostech ročně prosplachujeme na toaletách cca 12 milionů m3 kvalitní pitné vody – tedy pětidenní spotřebu pití pro celou Evropu.

  2. Průměrná roční spotřeba pitné vody v domácnosti na Pražana byla 39 000 litrů, což odpovídá přibližně objemu nádrže 19 hasičských aut.

HBS voda banner

Sdílet stránku: