Kontakty pro média

Prosím, obraťte se na nás v případě dotazů nebo zájmu o logo společnosti. Rádi Vám ho poskytneme v potřebném formátu, včetně manuálu k jeho použití.

Renata Vildomcová

Renata Vildomcová

renata.vildomcova@skanska.cz

Tiskové zprávy:


22. března 2019 - Šedá voda pomáhá v bytových domech ušetřit až 26 % spotřeby pitné vody. Po úspěšné realizaci na rezidenčním projektu Botanica K v Praze 5 plánuje Skanska instalovat recyklační technologii tzv. šedé vody také na bytovém projektu Čertův vršek v Praze 8. 

Bytový dům Botanica K byl pro nás v mnoha ohledech přelomový, protože jsme jej od počátku připravovali tak, aby získal vysoké hodnocení environmentální certifikace BREEAM. Jeho součástí bylo také promyšlené hospodaření s pitnou vodou, jejíž spotřebu se nám podařilo snížit celkem až o 40 % dvěma způsoby. Instalací úsporných armatur pokleslo množství odebírané pitné vody cca o 14 %. Část odpadních vod z umyvadel, van a sprch jsme recyklovali na tzv. šedou vodu, kterou jsme následně využili především ke splachování toalet. Tak jsme snížili spotřebu pitné vody o dalších 26 %,“ uvádí Petr Dušta, projektový manažer Skanska Reality, který měl rezidenční komplex Botanica K v pražských Jinonicích na starosti.

Více informací >>

20. února 2019 - Průlom v oblasti šetrné rezidenční výstavby: Botanica K (1,2) získala jako první rezidenční projekt v ČR certifikaci BREEAM na úrovni Excellent

Bytový dům Botanica K (1,2) získal jako vůbec první v ČR mezinárodní environmentální certifikaci BREEAM na úrovni Excellent. Projekt také jako první představil systém pro hospodaření s tzv. šedou vodou, který recykluje použitou vodu z umyvadel, van a sprch a využívá ji pro splachování toalet. Botanica K (1,2) tak díky řadě ojedinělých stavebních řešení tvoří špičku trvale udržitelných staveb rezidenčního developmentu v ČR.

„Skanska je průkopnicí developmentu certifikovaných kancelářských budov v České republice. Chceme trvale udržitelné stavění přenést také do rezidenčního developmentu a pilotním projektem byla právě Botanica K (1,2). Jsme první, kdo svůj rezidenční developerský projekt úspěšně certifikoval. Celý proces byl velmi náročný, protože kladl vysoké nároky nejen na nás, ale také na naše dodavatele. Za úspěchem stojí naše vize, pevné přesvědčení projektového týmu a vstřícnost všech našich partnerů,“ řekl Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality.

Více informací >>

 

8. února 2019 - Skanska v ČR v roce 2018 na vlně inovací

Švédská skupina Skanska má v ČR a SR za sebou rok intenzivních aktivit a úspěchů v inovacích. Postavila nové bydlení pro 800 lidí, vytvořila nové kanceláře pro 1700 zaměstnanců a podílela se na celé řadě projektů silničního stavitelství a výstavbě desítek mostních a železničních projektů. Společným jmenovatelem aktivit Skanska je trvale udržitelné stavitelství, šetření přírodních zdrojů a snaha inovovat stavební postupy, stavební materiály i vlastní stavěné prostory. 

„Ve Skanska Reality jsme si v roce 2018 připsali několik prvenství. Konkurenci jsme předběhli v inovativním udržitelném stavění, kdy jsme uvedli v život unikátní systém přečištění vody pro její opakované využití. Jako první developer v Čechách jsme u všech nových projektů připravili pro klienty virtuální prohlídky. Nadále jsme se věnovali práci s veřejným prostorem, předali obyvatelům Prahy dva parky a otevřeli komunitní prostor v Modřanech. Především jsme se však věnovali naší hlavní devíze, kterou je stavění nových domovů. V uplynulém roce jsme jich prodali 300 a zahájili prodej 3 nových projektů. Koncem roku jsme akvizicí nedaleko Berouna potvrdili svůj zájem o stavění v zajímavých lokalitách Středočeského kraje,“ uvádí Petr Michálek, ředitel Skanska Reality.

Více informací >>

23. ledna 2019 - Zájem o nové bydlení trvá, prodeje brzdí povolovací procesy a nárůst cen

V loňském roce se v Praze prodalo 5000 nových bytů, o 500 méně než v roce předchozím. A to přesto, že nabídka nového bydlení v Praze v loňském roce vzrostla na 5400 bytových jednotek. Vyplývá to z aktuální analýzy společností Trigema, Skanska Reality a Central Group, která zároveň uvádí, že průměrná cena za nový pražský byt přesáhla psychologickou hranici 100 tisíc korun za m2.

Uvedení nových projektů do prodeje nadále protahují dlouhodobě kritizované zdlouhavé povolovací procesy a složitá legislativa. Dlouhodobý odliv pracovních sil ze stavebnictví a s tím spojený nedostatek kapacit u důležitých profesí brzdí plánovanou výstavbu. Citelný nárůst cen stavebních prací a stavebního materiálu ji navíc prodražuje až o desítky procent.

Více informací >>

19. prosince 2018 - Skanska Reality koupila pozemek v Loděnici

Skanska Reality zařadila do svého portfolia pozemek v centru obce Loděnice v okrese Beroun, kde do budoucna plánuje vybudovat několik bytových domů. Společnost tím potvrdila svůj zájem o rozšiřování svého pozemkového portfolia o lokality s dobrou dopravní dostupností do centra Prahy, aby mohla reagovat na vývoj cen na trhu a posílit tak svou nabídku v segmentu cenově dostupnějších bytů.

Skanska Reality nabyla pozemek pořízením 100% obchodního podílu ve společnosti SPV Centrum Loděnice s.r.o., dosavadního vlastníka pozemku. Na pozemku o rozloze 1,1 ha se v minulosti nacházely hospodářské budovy. Nově zde vyroste kolem 100 bytových jednotek, několik komerčních jednotek a prostory pro občanskou vybavenost.

„V Loděnici se nám podařilo akvírovat pozemek, kde vyrostou byty pro mladé rodiny a klienty, kteří hledají bydlení na dosah Prahy s dobrou dopravní dostupností do jejího centra. Skanska se v Loděnici navíc zapojí do procesu dotvoření výsledného vzhledu místního náměstí, a ve spolupráci s obcí se bude podílet i na investicích do infrastruktury a dopravního řešení v centru obce“, řekl Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality a.s.

Více informací >>

19. 11. 2018 - Skanska zahájila prodej exkluzivního projektu Čertův vršek 

39 luxusních domovů nabídne rezidence Čertův vršek z dílny Skanska Reality. Tento komorní projekt vyroste ve vilové čtvrti na jednom z libeňských kopců a nabídne prostorné byty ve vysokém standardu. Při plánování projektu nezapomněli tvůrci projektu na moderní udržitelná řešení s cílem šetřit energii i přírodní zdroje. I proto bude tento projekt, jako zatím druhý rezidenční projekt v Česku, využívat systém pro hospodaření s šedou vodou.  Projekt dostal název po stejnojmenné ulici, v níž se nachází. 

 „Rezidence Čertův vršek splňuje náročná kritéria na výjimečné bydlení v exkluzivním stylu. Působivé výhledy, velkorysé interiéry, kvalitní materiály a v neposlední řadě i soubor moderních technologií a bezpečnostních prvků. Věřím, že se jedná o ideální kombinaci, která klientovi pomůže vytvořit domov přesně podle jeho představ v klidné libeňské vilové čtvrti,“ říká Barbora Hantonová z odboru komunikace Skanska Reality a.s.

Více informací >>

17.9.2018 - Skanska předala obyvatelům Prahy další volnočasový park

V pondělí 17. září 2018 převzali zástupci Městské části Praha 5 od vedení Skanska Reality do své správy nově dokončený park Botanica, který nese název blízkého rezidenčního projektu.  V letošním roce je to již čtvrtý veřejný prostor, který firma vybudovala a následně předala do užívání široké lokalitě v okolí svých rezidenčních a komerčních budov.

„Tím, že máme možnost spolu s veřejností přetvářet veřejný prostor v lokalitách, kde stavíme, se nám daří naplňovat své poslání nebýt jen developerem, který staví byty, ale tím, kdo tvoří domovy. Můj dík zde patří především vedení Městské části Praha 5 za to, že se zavázalo park převzít a nadále o něj pečovat“, řekl při slavnostním zahájení Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality.

Více informací >>

10.9.2018 - Skanska zahájila výstavbu posledního bytového domu v lokalitě Chodovec 

51 nových domovů nabídne Rezidence Gemma, poslední bytový dům v projektu Chodovec City z dílny Skanska Reality. Výstavba bydlení v klidné lokalitě v blízkosti zeleně pro rodiny s dětmi i singles, byla zahájena ke dni 10. září 2018. Předpokládané datum kolaudace bytového domu je v roce 2020. Klienti a zájemci o bydlení si již nyní mohou prohlédnout své bydlení. Skanska Home Center nabízí prohlídku vybraných bytů Rezidence Gemma ve virtuální realitě. 

„Rezidence Gemma svým vzhledem i charakterem přirozeně zapadá do okolní zástavby a architektonicky navazuje na své „dvojče“ – sousední bytový dům Affinity,“ říká Pavel Stáhlík, vedoucí projektu. 

Více informací >> 

4.9.2018 - Bambini litera přináší třetí pohádkovou knihu od dětí pro děti

O první zářijové neděli proběhla slavnostní autogramiáda dětské literární soutěže Bambini litera, kterou už tradičně vyhlašuje developerská společnost Skanska Reality. V letošním roce od dětí obdržela rekordních 583 pohádkových příběhů, téměř o dvě stě více než loni. Bambini litera dlouhodobě podporuje nejen vztah dětí k literatuře a posiluje vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také přispívá na dobrou věc. Výtěžek z prodeje knihy „Třetí knížka od dětí pro děti“ poputuje na konto Ekocentra Koniklec, které se věnuje ekoporadenství a ochraně přírody, a kterou letos vybraly samy děti během slavnostního dne. Doposud díky soutěži podpořila Skanska Reality vybrané neziskové organizace částkou přesahující 320 tisíc Kč. 

„Oba předchozí ročníky Bambini litera byly velmi úspěšné, a tak v souladu s naší ambicí nebýt jen tím, kdo staví byty, ale kdo zároveň podporuje spokojený život rodin a domácností, v soutěži pokračujeme. Tématem pohádkových příběhů letošního roku bylo přátelství, a z množství pohádek, které nám dorazily, vidíme, že je to pro děti téma stále aktuální,“ říká Renata Vildomcová, marketingová ředitelka Skanska Reality.

Více informací >> 

9.8.2018 - Systém šedé vody po půl roce provozu – spokojenost obyvatel a finanční úspora téměř 50 tisíc korun

Bytový dům Botanica K 3,4 se stal prvním rezidenčním domem v Česku, ve kterém byl úspěšně zprovozněn systém na využití šedých vod. Jeho obyvatelé mohou být spokojeni. Za půl roku se jim podařilo ušetřit 550 m3 pitné vody. Výsledky průzkumu spokojenosti obyvatel domu navíc ukázaly, že více než tři čtvrtiny respondentů považují systém využívání šedé vody za velmi pozitivní či vyhovující.

„V nainstalované technologii ve sklepě domu se shromažďuje voda z umyvadel, van a sprch, přečisťuje se, dezinfikuje a vrací zpět do oběhu právě pro účel splachování toalet. Díky mechanickému, biologickému a chemickému čištění dosahuje přečištěná voda vysoké kvality,“ říká Petr Dušta, senior manažer projektu Botanica K. „Protože se nám recyklace šedé vody osvědčila, připravujeme i další projekty s tímto řešením. Systém se navíc snažíme neustále zdokonalovat. Spolupracujeme například s Vysokou školou chemicko- technologickou,“ dodává Eva Neudertová, specialistka na zelená řešení.

Více informací >>  

10.7.2018 - Skanska, jako první developer v Čechách, začala využívat virtuální realitu v nabídce komerčních budov a nových bytů 

Společnost Skanska nově využívá virtuální reality při prezentaci komerčních a rezidenčních prostor. V rámci komerčního developmentu je Skanska Property vůbec první v Čechách, kdo tuto možnost nabízí. Skanska Reality pak jako jediný developer u nás představuje ve VR byty o nejčastějších dispozicích ve všech nových projektech. Aktuálně nabízí virtuální prohlídky bytů v rámci karlínského projektu Port Karolína 3. etapa a Rezidence Gemma na Chodovci, dále pak kancelářské prostory v projektu Praga Studios. Virtuální realita sehrává pro developery důležitou roli především při zahájení prodeje či pronájmu prostor před samým dokončením projektu. 

Více informací >>  

15.6.2018 - Skanska v Modřanech otevřela muzeum pod širým nebem 

Osmnáct výtvarných atmosfér, připomínajících zlomové momenty Modřan a blízkého okolí, je nově k vidění ve vnitrobloku bytových domů jako součást projektu U cukrovaru od Skanska Reality. Slavnostní předání tohoto unikátní parku do správy Městské části Praha 12 proběhlo 14. června za přítomnosti starosty Městské části Praha 12 a zástupců Skanska Reality.

„Nápad, jak využít veřejné prostranství mezi jednotlivými bytovými domy našeho projektu, jsme diskutovali s místními obyvateli a městskou částí. Společnou diskuzí jsme dospěli k tomuto poněkud neobvyklému, avšak smysluplnému a architektonicky zajímavému řešení,“ popisuje zrod myšlenky Parkového muzea Petr Dušta, Senior projektový manažer ze Skanska Reality.

Více informací >> 

11.6.2018 - Skanska zahájila prodej bytového domu Gemma na Chodovci 

51 nových domovů nabízí Rezidence Gemma, poslední bytový dům v projektu Chodovec City z dílny Skanska Reality. Bydlení v klidné lokalitě v blízkosti zeleně zde najdou nejen rodiny s dětmi, ale také páry či singles. Skanska Home Center nově nabízí prohlídku vybraných bytů ve virtuální realitě. Pomocí 3D brýlí si zájemci o nové moderní bydlení v této rezidenci budou moci svým novým domovem projít místnost po místnosti a jednoduchým ovládáním např. měnit dekory dveří, podlah a obkladů.

Více informací >> 

21.5.2018 - Skanska představila svou vizi budoucí čtvrti Modřanský cukrovar

Během sobotního happeningu Cukrkandl žije!, který doprovázel otevření brownfieldu pod modřanským komínem, představila Skanska Reality výsledný návrh podoby budoucí rezidenční čtvrti v Modřanech. 

„Na rozdíl od návrhu původního majitele, který kombinoval výškové budovy s nákupním centrem, počítá nově představená koncepce s kompletní revitalizací nábřeží a důležitými funkcemi ve veřejném prostoru jakými jsou promenáda, loděnice s kavárnou, molo, mateřská školka, multifunkční hala a hřiště,“ hodnotí výsledný návrh Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality, a dodává: „Výsledek participačního procesu, který jsme představili veřejnosti touto netradiční formou, je pro nás zárukou, že cesta veřejné participace dává smysl a na jejím konci může stát výrazný projekt se společenským přesahem.“  

Více informací >> 


16.4.2018 - Skanska Reality zahájila prodej 3. etapy úspěšného projektu Port Karolína

V pondělí 16. dubna byl odstartován prodej třetí etapy karlínského projektu Port Karolína, který nabízí 131 bytových jednotek od dispozic 1+kk až po velkorysé 5+kk. Projekt, situovaný v pulsující městské části s výbornou dopravní obsluhou, nabízí společnou terasu na střeše budovy, moderní francouzská okna či praktickou sprchu pro mytí kol a kočárků. 

„Třetí etapa projektu Port Karolína navazuje na dvě předchozí úspěšné etapy, jejichž dokončení předpokládáme v roce 2019, potažmo 2020,“ sdělil Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality.

Více informací >>

28.2.2018 - Skanska zahájila výstavbu ve Vysočanech a mění jejich současnou tvář 

Dne 28. 2. 2018 jsme oficiálně zahájili výstavbu první etapy multifázového projektu Čtvrt Emila Kolbena v pražských Vysočanech.  Při slavnostní příležitosti poklepání základního kamene se sešli zástupci Skanska Reality a Skanska a.s., aby společně stvrdili vstup do této významné pražské lokality a transformovali jí do příjemné rezidenční části Prahy 9. 

„Vstupujeme do této lokality se záměrem vybudovat moderní rezidenční areál, který svým obyvatelům nabídne nejnovější trendy v oblasti moderního rezidenčního bydlení,“ sdělil Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality. „Tato lokalita byla často opomíjena, převážně kvůli své industriální minulosti. Z toho, co bylo vnímáno jako negativum, se snažíme udělat přednost tím, že navážeme na industriální odkaz Emila Kolbena”, dodává. 

Více informací >>

16.2.2018 - Oživujeme spící brownfield. Otevíráme Cukrkandl.

V úterý 13. února jsme ve Viničním domku Prahy 12 představili unikátní záměr zpřístupnit veřejnosti část uzavřeného pozemku po bývalém Modřanském cukrovaru. Dočasnou rolí prostoru, který jsme pojmenovali Cukrkandl, bude univerzální místo pro setkávání komunit a jejich sportovní, společenské a jiné vyžití.

„Brownfield po Modřanském cukrovaru je dnes nevyužitým prostorem, na kterém naše společnost plánuje výstavbu v horizontu dvou až pěti let. Pokud pro něj ve spolupráci s místními najdeme dočasné využití a lidé si zvyknou prostor Cukrkandlu využívat ještě předtím, než zde začneme stavět, budeme se snažit pro jejich aktivity najít trvalé místo i v budoucí obytné čtvrtisdělil Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality. „Vedle veřejné participace je to další způsob, jak zapojujeme sousedy projektu do vytváření této lokality. Věříme, že jsme na správné cestě v našem úsilí přetvářet pražské lokality po vzoru západních měst”, dodává.

Více o Cukrkandlu >> 

Sdílet stránku: