Kontakty pro média

Prosím, obraťte se na nás v případě dotazů nebo zájmu o logo společnosti. Rádi Vám ho poskytneme v potřebném formátu, včetně manuálu k jeho použití.

Renata Vildomcová

Renata Vildomcová

E-mail
Barbora Hantonová

Barbora Hantonová

+ 420 776 457 429 E-mail

Tiskové zprávy:


17.9.2018 - Skanska předala obyvatelům Prahy další volnočasový park

V pondělí 17. září 2018 převzali zástupci Městské části Praha 5 od vedení Skanska Reality do své správy nově dokončený park Botanica, který nese název blízkého rezidenčního projektu.  V letošním roce je to již čtvrtý veřejný prostor, který firma vybudovala a následně předala do užívání široké lokalitě v okolí svých rezidenčních a komerčních budov.

„Tím, že máme možnost spolu s veřejností přetvářet veřejný prostor v lokalitách, kde stavíme, se nám daří naplňovat své poslání nebýt jen developerem, který staví byty, ale tím, kdo tvoří domovy. Můj dík zde patří především vedení Městské části Praha 5 za to, že se zavázalo park převzít a nadále o něj pečovat“, řekl při slavnostním zahájení Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality.

Více informací >>

10.9.2018 - Skanska zahájila výstavbu posledního bytového domu v lokalitě Chodovec 

51 nových domovů nabídne Rezidence Gemma, poslední bytový dům v projektu Chodovec City z dílny Skanska Reality. Výstavba bydlení v klidné lokalitě v blízkosti zeleně pro rodiny s dětmi i singles, byla zahájena ke dni 10. září 2018. Předpokládané datum kolaudace bytového domu je v roce 2020. Klienti a zájemci o bydlení si již nyní mohou prohlédnout své bydlení. Skanska Home Center nabízí prohlídku vybraných bytů Rezidence Gemma ve virtuální realitě. 

„Rezidence Gemma svým vzhledem i charakterem přirozeně zapadá do okolní zástavby a architektonicky navazuje na své „dvojče“ – sousední bytový dům Affinity,“ říká Pavel Stáhlík, vedoucí projektu. 

Více informací >> 

4.9.2018 - Bambini litera přináší třetí pohádkovou knihu od dětí pro děti

O první zářijové neděli proběhla slavnostní autogramiáda dětské literární soutěže Bambini litera, kterou už tradičně vyhlašuje developerská společnost Skanska Reality. V letošním roce od dětí obdržela rekordních 583 pohádkových příběhů, téměř o dvě stě více než loni. Bambini litera dlouhodobě podporuje nejen vztah dětí k literatuře a posiluje vztahy mezi rodiči a dětmi, ale také přispívá na dobrou věc. Výtěžek z prodeje knihy „Třetí knížka od dětí pro děti“ poputuje na konto Ekocentra Koniklec, které se věnuje ekoporadenství a ochraně přírody, a kterou letos vybraly samy děti během slavnostního dne. Doposud díky soutěži podpořila Skanska Reality vybrané neziskové organizace částkou přesahující 320 tisíc Kč. 

„Oba předchozí ročníky Bambini litera byly velmi úspěšné, a tak v souladu s naší ambicí nebýt jen tím, kdo staví byty, ale kdo zároveň podporuje spokojený život rodin a domácností, v soutěži pokračujeme. Tématem pohádkových příběhů letošního roku bylo přátelství, a z množství pohádek, které nám dorazily, vidíme, že je to pro děti téma stále aktuální,“ říká Renata Vildomcová, marketingová ředitelka Skanska Reality.

Více informací >> 

9.8.2018 - Systém šedé vody po půl roce provozu – spokojenost obyvatel a finanční úspora téměř 50 tisíc korun

Bytový dům Botanica K 3,4 se stal prvním rezidenčním domem v Česku, ve kterém byl úspěšně zprovozněn systém na využití šedých vod. Jeho obyvatelé mohou být spokojeni. Za půl roku se jim podařilo ušetřit 550 m3 pitné vody. Výsledky průzkumu spokojenosti obyvatel domu navíc ukázaly, že více než tři čtvrtiny respondentů považují systém využívání šedé vody za velmi pozitivní či vyhovující.

„V nainstalované technologii ve sklepě domu se shromažďuje voda z umyvadel, van a sprch, přečisťuje se, dezinfikuje a vrací zpět do oběhu právě pro účel splachování toalet. Díky mechanickému, biologickému a chemickému čištění dosahuje přečištěná voda vysoké kvality,“ říká Petr Dušta, senior manažer projektu Botanica K. „Protože se nám recyklace šedé vody osvědčila, připravujeme i další projekty s tímto řešením. Systém se navíc snažíme neustále zdokonalovat. Spolupracujeme například s Vysokou školou chemicko- technologickou,“ dodává Eva Neudertová, specialistka na zelená řešení.

Více informací >>  

10.7.2018 - Skanska, jako první developer v Čechách, začala využívat virtuální realitu v nabídce komerčních budov a nových bytů 

Společnost Skanska nově využívá virtuální reality při prezentaci komerčních a rezidenčních prostor. V rámci komerčního developmentu je Skanska Property vůbec první v Čechách, kdo tuto možnost nabízí. Skanska Reality pak jako jediný developer u nás představuje ve VR byty o nejčastějších dispozicích ve všech nových projektech. Aktuálně nabízí virtuální prohlídky bytů v rámci karlínského projektu Port Karolína 3. etapa a Rezidence Gemma na Chodovci, dále pak kancelářské prostory v projektu Praga Studios. Virtuální realita sehrává pro developery důležitou roli především při zahájení prodeje či pronájmu prostor před samým dokončením projektu. 

Více informací >>  

15.6.2018 - Skanska v Modřanech otevřela muzeum pod širým nebem 

Osmnáct výtvarných atmosfér, připomínajících zlomové momenty Modřan a blízkého okolí, je nově k vidění ve vnitrobloku bytových domů jako součást projektu U cukrovaru od Skanska Reality. Slavnostní předání tohoto unikátní parku do správy Městské části Praha 12 proběhlo 14. června za přítomnosti starosty Městské části Praha 12 a zástupců Skanska Reality.

„Nápad, jak využít veřejné prostranství mezi jednotlivými bytovými domy našeho projektu, jsme diskutovali s místními obyvateli a městskou částí. Společnou diskuzí jsme dospěli k tomuto poněkud neobvyklému, avšak smysluplnému a architektonicky zajímavému řešení,“ popisuje zrod myšlenky Parkového muzea Petr Dušta, Senior projektový manažer ze Skanska Reality.

Více informací >> 

11.6.2018 - Skanska zahájila prodej bytového domu Gemma na Chodovci 

51 nových domovů nabízí Rezidence Gemma, poslední bytový dům v projektu Chodovec City z dílny Skanska Reality. Bydlení v klidné lokalitě v blízkosti zeleně zde najdou nejen rodiny s dětmi, ale také páry či singles. Skanska Home Center nově nabízí prohlídku vybraných bytů ve virtuální realitě. Pomocí 3D brýlí si zájemci o nové moderní bydlení v této rezidenci budou moci svým novým domovem projít místnost po místnosti a jednoduchým ovládáním např. měnit dekory dveří, podlah a obkladů.

Více informací >> 

21.5.2018 - Skanska představila svou vizi budoucí čtvrti Modřanský cukrovar

Během sobotního happeningu Cukrkandl žije!, který doprovázel otevření brownfieldu pod modřanským komínem, představila Skanska Reality výsledný návrh podoby budoucí rezidenční čtvrti v Modřanech. 

„Na rozdíl od návrhu původního majitele, který kombinoval výškové budovy s nákupním centrem, počítá nově představená koncepce s kompletní revitalizací nábřeží a důležitými funkcemi ve veřejném prostoru jakými jsou promenáda, loděnice s kavárnou, molo, mateřská školka, multifunkční hala a hřiště,“ hodnotí výsledný návrh Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality, a dodává: „Výsledek participačního procesu, který jsme představili veřejnosti touto netradiční formou, je pro nás zárukou, že cesta veřejné participace dává smysl a na jejím konci může stát výrazný projekt se společenským přesahem.“  

Více informací >> 


16.4.2018 - Skanska Reality zahájila prodej 3. etapy úspěšného projektu Port Karolína

V pondělí 16. dubna byl odstartován prodej třetí etapy karlínského projektu Port Karolína, který nabízí 131 bytových jednotek od dispozic 1+kk až po velkorysé 5+kk. Projekt, situovaný v pulsující městské části s výbornou dopravní obsluhou, nabízí společnou terasu na střeše budovy, moderní francouzská okna či praktickou sprchu pro mytí kol a kočárků. 

„Třetí etapa projektu Port Karolína navazuje na dvě předchozí úspěšné etapy, jejichž dokončení předpokládáme v roce 2019, potažmo 2020,“ sdělil Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality.

Více informací >>

28.2.2018 - Skanska zahájila výstavbu ve Vysočanech a mění jejich současnou tvář 

Dne 28. 2. 2018 jsme oficiálně zahájili výstavbu první etapy multifázového projektu Čtvrt Emila Kolbena v pražských Vysočanech.  Při slavnostní příležitosti poklepání základního kamene se sešli zástupci Skanska Reality a Skanska a.s., aby společně stvrdili vstup do této významné pražské lokality a transformovali jí do příjemné rezidenční části Prahy 9. 

„Vstupujeme do této lokality se záměrem vybudovat moderní rezidenční areál, který svým obyvatelům nabídne nejnovější trendy v oblasti moderního rezidenčního bydlení,“ sdělil Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality. „Tato lokalita byla často opomíjena, převážně kvůli své industriální minulosti. Z toho, co bylo vnímáno jako negativum, se snažíme udělat přednost tím, že navážeme na industriální odkaz Emila Kolbena”, dodává. 

Více informací >>

16.2.2018 - Oživujeme spící brownfield. Otevíráme Cukrkandl.

V úterý 13. února jsme ve Viničním domku Prahy 12 představili unikátní záměr zpřístupnit veřejnosti část uzavřeného pozemku po bývalém Modřanském cukrovaru. Dočasnou rolí prostoru, který jsme pojmenovali Cukrkandl, bude univerzální místo pro setkávání komunit a jejich sportovní, společenské a jiné vyžití.

„Brownfield po Modřanském cukrovaru je dnes nevyužitým prostorem, na kterém naše společnost plánuje výstavbu v horizontu dvou až pěti let. Pokud pro něj ve spolupráci s místními najdeme dočasné využití a lidé si zvyknou prostor Cukrkandlu využívat ještě předtím, než zde začneme stavět, budeme se snažit pro jejich aktivity najít trvalé místo i v budoucí obytné čtvrtisdělil Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality. „Vedle veřejné participace je to další způsob, jak zapojujeme sousedy projektu do vytváření této lokality. Věříme, že jsme na správné cestě v našem úsilí přetvářet pražské lokality po vzoru západních měst”, dodává.

Více o Cukrkandlu >> 

Sdílet stránku: