Kontakty pro média

Prosím, obraťte se na nás v případě dotazů nebo zájmu o logo společnosti. Rádi Vám ho poskytneme v potřebném formátu, včetně manuálu k jeho použití.

Renata Vildomcová

Renata Vildomcová

E-mail
Barbora Hantonová

Barbora Hantonová

+ 420 776 457 429 E-mail

Tiskové zprávy:


15.6.2018 - Skanska v Modřanech otevřela muzeum pod širým nebem 

Osmnáct výtvarných atmosfér, připomínajících zlomové momenty Modřan a blízkého okolí, je nově k vidění ve vnitrobloku bytových domů jako součást projektu U cukrovaru od Skanska Reality. Slavnostní předání tohoto unikátní parku do správy Městské části Praha 12 proběhlo 14. června za přítomnosti starosty Městské části Praha 12 a zástupců Skanska Reality.

„Nápad, jak využít veřejné prostranství mezi jednotlivými bytovými domy našeho projektu, jsme diskutovali s místními obyvateli a městskou částí. Společnou diskuzí jsme dospěli k tomuto poněkud neobvyklému, avšak smysluplnému a architektonicky zajímavému řešení,“ popisuje zrod myšlenky Parkového muzea Petr Dušta, Senior projektový manažer ze Skanska Reality.

Více informací >> 

11.6.2018 - Skanska zahájila prodej bytového domu Gemma na Chodovci 

51 nových domovů nabízí Rezidence Gemma, poslední bytový dům v projektu Chodovec City z dílny Skanska Reality. Bydlení v klidné lokalitě v blízkosti zeleně zde najdou nejen rodiny s dětmi, ale také páry či singles. Skanska Home Center nově nabízí prohlídku vybraných bytů ve virtuální realitě. Pomocí 3D brýlí si zájemci o nové moderní bydlení v této rezidenci budou moci svým novým domovem projít místnost po místnosti a jednoduchým ovládáním např. měnit dekory dveří, podlah a obkladů.

Více informací >> 

21.5.2018 - Skanska představila svou vizi budoucí čtvrti Modřanský cukrovar

Během sobotního happeningu Cukrkandl žije!, který doprovázel otevření brownfieldu pod modřanským komínem, představila Skanska Reality výsledný návrh podoby budoucí rezidenční čtvrti v Modřanech. 

„Na rozdíl od návrhu původního majitele, který kombinoval výškové budovy s nákupním centrem, počítá nově představená koncepce s kompletní revitalizací nábřeží a důležitými funkcemi ve veřejném prostoru jakými jsou promenáda, loděnice s kavárnou, molo, mateřská školka, multifunkční hala a hřiště,“ hodnotí výsledný návrh Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality, a dodává: „Výsledek participačního procesu, který jsme představili veřejnosti touto netradiční formou, je pro nás zárukou, že cesta veřejné participace dává smysl a na jejím konci může stát výrazný projekt se společenským přesahem.“  

Více informací >> 


16.4.2018 - Skanska Reality zahájila prodej 3. etapy úspěšného projektu Port Karolína

V pondělí 16. dubna byl odstartován prodej třetí etapy karlínského projektu Port Karolína, který nabízí 131 bytových jednotek od dispozic 1+kk až po velkorysé 5+kk. Projekt, situovaný v pulsující městské části s výbornou dopravní obsluhou, nabízí společnou tera

nabízí společnou terasu na střeše budovy, moderní francouzská okna či praktickou sprchu pro mytí kol a kočárků. 

„Třetí etapa projektu Port Karolína navazuje na dvě předchozí úspěšné etapy, jejichž dokončení předpokládáme v roce 2019, potažmo 2020,“ sdělil Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality.

Více informací >>


28.2.2018 - Skanska zahájila výstavbu ve Vysočanech a mění jejich současnou tvář 

Dne 28. 2. 2018 jsme oficiálně zahájili výstavbu první etapy multifázového projektu Čtvrt Emila Kolbena v pražských Vysočanech.  Při slavnostní příležitosti poklepání základního kamene se sešli zástupci Skanska Reality a Skanska a.s., aby společně stvrdili vstup do této významné pražské lokality a transformovali jí do příjemné rezidenční části Prahy 9. 

„Vstupujeme do této lokality se záměrem vybudovat moderní rezidenční areál, který svým obyvatelům nabídne nejnovější trendy v oblasti moderního rezidenčního bydlení,“ sdělil Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality. „Tato lokalita byla často opomíjena, převážně kvůli své industriální minulosti. Z toho, co bylo vnímáno jako negativum, se snažíme udělat přednost tím, že navážeme na industriální odkaz Emila Kolbena”, dodává. 

Více informací >>

 


16.2.2018 - Oživujeme spící brownfield. Otevíráme Cukrkandl.

V úterý 13. února jsme ve Viničním domku Prahy 12 představili unikátní záměr zpřístupnit veřejnosti část uzavřeného pozemku po bývalém Modřanském cukrovaru. Dočasnou rolí prostoru, který jsme pojmenovali Cukrkandl, bude univerzální místo pro setkávání komunit a jejich sportovní, společenské a jiné vyžití.

„Brownfield po Modřanském cukrovaru je dnes nevyužitým prostorem, na kterém naše společnost plánuje výstavbu v horizontu dvou až pěti let. Pokud pro něj ve spolupráci s místními najdeme dočasné využití a lidé si zvyknou prostor Cukrkandlu využívat ještě předtím, než zde začneme stavět, budeme se snažit pro jejich aktivity najít trvalé místo i v budoucí obytné čtvrtisdělil Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality. „Vedle veřejné participace je to další způsob, jak zapojujeme sousedy projektu do vytváření této lokality. Věříme, že jsme na správné cestě v našem úsilí přetvářet pražské lokality po vzoru západních měst”, dodává.

Více o Cukrkandlu >>

 

21.11.2017 - Rezidenční development Skanska v Čechách povede od ledna Petr Michálek.

Novým generálním ředitelem společnosti Skanska Reality a.s. se k 1. lednu 2018 stane Petr Michálek. Ve vedení společnosti nahradí Naďu Ptáčkovou, která ve společnosti skončila začátkem listopadu.

Do funkce byl jmenován předsedou představenstva Skanska Reality a.s., Mikaelem Mattsem. "Petr přichází v době, kdy trh s novými nemovitostmi prochází významným boomem. Jedná se o zkušeného lídra, který dale posílí naši vedoucí pozici na trhu. Považuji za důležité zmínit i jeho hodnotovou orientaci, díky které se budeme nadále moci prosazovat v tak náročném prostředí, jakým jsou akvizice a povolovací procesy“, uvedl Matts s tím, že až do doby nástupu Michálka nadále řídí společnost on. Více >>
6.9.2017  - Skanska Reality nabízí druhou etapu projektu Port Karolína. Po dvou měsících prodeje zbývá necelá třetina bytů.

Skanska Reality, developerská část skupiny Skanska, na začátku července oficiálně zahájila prodej druhé etapy karlínského multifázového projektu nazvaného Port Karolína, který se nachází na břehu řeky Vltavy. V návaznosti na svou zelenou strategii se Skanska Reality rozhodla nechat prověřit budovu této etapy nezávislou třetí stranou a cílí na certifikát BREEAM s tříhvězdičkovým hodnocením Very Good.

Stejně jako v předchozí etapě, i zde mohu potvrdit enormní zájem. Za pouhé dva měsíce od spuštění prodeje máme v nabídce necelou třetinu bytů,“ uvedla Naďa Ptáčková, generální ředitelka Skanska Reality.Prodej následující etapy proto plánujeme již na jaře příštího roku,“ doplnila závěrem.
link >>


20.7.2017 - Skanska Reality zahájila prodej čtvrti Emila Kolbena v pražských Vysočanech

Čtvrť Emila Kolbena je název nového bytového projektu, nacházejícího se jen 5 minut pěší chůze od stanice metra B “Kolbenova”, jehož prodej zahájila v uplynulých dnech původem skandinávská společnost Skanska Reality. První etapa nabídne celkem 133 bytů, více než tři čtvrtiny z nich jsou naplánovány ve velikostech 1+kk a 2+kk, budou proto vhodné pro singly, mladé páry, případně jako investiční koupě.

Domy vyrostou v nově vznikajícím areálu, jehož součástí bude i multifunkční hřiště,” sdělila Naďa Ptáčková, generální ředitelka Skanska Reality. „Tři domy první etapy projektu jsme pojmenovali Malvína po manželce Emila Kolbena a Greta a Lilly po jejich dvou dcerách,” doplnila závěrem.
Více  >>>


19. 6. 2017 -  Botanica K 1, 2 v Praze – Jinonicích je prvním bytovým domem v Čechách, který obdržel mezinárodně platnou certifikaci BREEAM pro fázi návrhu.

V oblasti ochrany životního prostředí a hledání souladu našich staveb s prostředím, v němž vyrůstají, se dlouhodobě snažíme přicházet s novými řešeními,” sdělila Naďa Ptáčková, generální ředitelka Skanska Reality. „Projekt Botanica K je na místní poměry zcela unikátní, neboť jsme v rámci něj přišli jako první developer v Čechách se systémem, který umožní recyklovat použitou vodu z koupelen. Kvalitu a udržitelnost budovysi nyní ještě necháváme prověřit nezávislou třetí stranou.” doplnila závěrem.
Více >> >

 

Skanska v médiích:


Reportér 14.11.2017


Pojďte nám do toho mluvit!

Developeři v Česku nastavují nový trend. Chtějí zapojit sousedy do debaty o tom, jak budou vypadat stavby, které vyrostou v jejich nejbližším okolí. Slibují si od takového postupu mimo jiné i to, že své budoucí klienty lépe propojí s lokalitou, do níž se nastěhují. více >

E15 - 6/2017 - Na trhu je evidentní přebytek likvidity

Developeři v posledních dvou letech rapidně zdražují své projekty. Byty s cenou 60 tisíc korun za čtvereční metr v Praze téměř zmizely z trhu. „Poptávka bude limitována počtem lidí, kteří mohou kupovat novostavby v cenové relaci blížící se 90 tisícům na čtveřeční metr. Počet domácností s reálním potenciálem koupě v dané cenové kategorii se ročně pohybuje kolem pěti tisíc." link  >>>

Sdílet stránku: