Certifikace BREEAM je dnes běžnou záležitostí u kancelářských budov; u bytových projektů jsme však jedni z prvních na českém trhu, kteří o prověření kvality třetí stranou formou certifikátu BREEAM usilují.

Pro BREEAM je stejně jako kvalita stavby velmi důležitý také způsob řízení projektu, který výslednou kvalitu zajišťuje – od přísného výběru dodavatelů, kteří musí respektovat principy ohleduplné a odpovědné výstavby (tzn. dodržování bezpečnosti na stavbách, důstojných pracovních podmínek, šetrnosti k okolí během výstavby, plánu odpadového hospodářství) až po práci s klienty v období po nastěhování.

Víte, že...?

  1. BREEAM je přední světová metoda hodnocení udržitelnosti a kvality pro projekty z oblasti pozemního stavitelství a infrastruktury.

  2. Certifikaci BREEAM jako záruku udržitelnosti a kvality uznává 78 zemí světa.

    Tato metoda certifikace vznikla již v roce 1990 v Anglii a ke dni 31.1.2017 je celosvětově vydáno celkem 556 700 certifikátů.

plant a tree

Certifikace BREEAM u projektu Botanica K (1, 2)

Protože nám záleží na kvalitě a ohleduplnosti k životnímu prostředí, jako první rezidenční developer v Čechách jsme se rozhodli prověřit proces návrhu a výstavby projektu Botanica K (1, 2) nezávislou třetí stranou.

Botanica K (1, 2)

Botanica K (1, 2),

Díky tomu, že jsme se rozhodli certifikovat bytový dům, mají majitelé nových bytů transparentní důkazy nejen o tom, že všechna navržená řešení jsou v souladu s legislativními, ekologickými a technickými požadavky na budovy, ale i důkazy o způsobu řízení projektu, který zajišťuje jeho výslednou kvalitu – to např. znamená, že v harmonogramu výstavby byly vyhrazeny dostatečné lhůty pro činnosti, zajišťující předání skutečně fungujícího bytu z hlediska technických systémů v budově. Jedním z důležitých kritérií při certifikaci je také důraz na zdraví, kvalitu a komfort při užívání nového domova – to znamená zářivky s předřadníky či LED osvětlení nahrazující žárovky, při výstavbě nebudou použity materiály obsahující azbest či vytvoření strategie topení pro vytvoření optimálního tepelného komfortu.

Samozřejmostí je také důraz na spotřebu energií, který se odráží v průkazu energetické náročnosti budovy (projekt Botanica K 1, 2 je zařazen do třídy energetické náročnosti budovy B), dále například využívání technologií s nízkou či nulovou produkcí CO2 či nainstalování energeticky úsporných výtahů v bytovém domě.
Certifikace zohledňuje také kvalitu umístění bytového domu – zejména dostupnost hromadné dopravy a občanské vybavenosti. 

Projekt Botanika 1, 2 získal BREEAM Interim certifikát a pro schéma "International New Construction 2013 – Residential" v úrovni Very good. 

Sdílet stránku: