Připravujeme pro vás 

Modřanský
cukrovar

Modřanský cukrovar je první rezidenční čtvrtí v České republice, která dokonale pečuje o vodu, zeleň i kulturu bydlení. Vítejte v první modrozelené čtvrti.

Městská čtvrť, kde všemi směry proudí život, najde své místo nedaleko soutoku Vltavy a Berounky. Autory návrhu, podle kterého v lokalitě vzniká na sedm stovek nových domovů, jsou architekti z renomovaného studia Chybik+Kristof.

Modřanský cukrovar - náměstí

Dominantou celé čtvrti je prostorné náměstí osázené platany a dřezovci, lemované bistry, obchůdky a kavárnami. K životu ho budí čilý ruch místních, kteří se přes zamlžený opar vodních trysek dostávají do přilehlého parku, a potom dál, k řece. Všudypřítomná řeka je tu na dohled z oken nových domácností, z náměstí i přilehlého amfiteátru Cukrkandl.

Energická, a přitom úsporná

Modrozelená čtvrť Modřanský cukrovar disponuje řadou inovací a technologií, které na úrovni České republiky, v širším kontextu ani nám blízké Střední Evropy, nejsou v takové míře zatím využívány. Cílí na významnou úsporu vody a materiálů a redukci uhlíkové stopy v průběhu celého životního cyklu.

Díky využití šedé, dešťové a užitkové v kombinaci s dalšími úspornými technologiemi uspoří obyvatelé čtvrti až 46% pitné vody.

Zelené střechy na ploše 14 tisíc m2 zachytí a odpaří dešťovou vodu. Zvlhčený vzduch chladí a zlepšuje mikroklima. Přebytek dešťové vody odtéká do dešťových nádrží nebo se přirozeně zasakuje ve veřejných parcích.

Sluneční svit se zachytí na 1000 m2 fototermických a do budoucna i fotovoltaických plochách.

Zeleň v podobě stovek solitérních stromů, lesa, sadu či louky v celém areálu má potenciál absorbovat až 15 tun uhlíku ročně.

Areál svádí místní dopravu do podzemí. Prostor bez aut přidává čtvrti významný bezpečnostní rozměr.

30% parkovacích míst v podzemních garážích může disponovat vlastní nabíjecí stanicí pro elektromobil. V areálu je navíc počítáno s šesti veřejnými dobíjecími stanicemi.

20% betonových konstrukcí zde tvoří inovativní materiál rebetong – udržitelně vyráběný beton.

Lidé a komunita

Srdcem modrozelené čtvrti je rozlehlé náměstí osázené platany, dřezovci a estetickými i funkčními vodními prvky. Kulturním centrem čtvrti se stane amfiteátr Cukrkandl, místo pro pořádání kulturních akcí, víkendových trhů nebo zimního bruslení.

Modřanský cukrovar - sdílená terasa na střeše domu

Amfiteátr Cukrkandl je jednou z dominant Modřanského cukrovaru

Každý vnitroblok disponuje vlastními komunitními záhony a herními prvky, na střeše pak mohou obyvatelé využívat sdílenou terasu s funkčními útulnami, které jsou zároveň výrazným architektonickým prvkem. V areálu se nacházejí hřiště pro všechny věkové kategorie. Suterény domů jsou vybaveny kolárnou a myčkou na kola.

K ověření funkčnosti, kvality a stupně podpory udržitelných cílů aspiruje Modřanský cukrovar na vysoký stupeň hodnocení v rámci certifikace BREEAM.

Spuštění prodeje

Modřanský cukrovar je místo pro váš domov. Prodej bytů, který začíná v říjnu 2021, je limitován pouze na jeden byt na jednoho vlastníka. Tímto krokem se jako odpovědný stavitel snažíme podpořit účel, pro který Modřanský cukrovar vzniká - tedy budování komunit, sousedství a soudržnosti s lidmi a přírodou. 

Na střechách bytových domů najdete střešní zahrady, nízké travní porosty a solární panely

V první fázi spouštíme prodej 90 domovů o dispozicích 1+kk – 5+kk.

Vysoký standard vybavení, velký prostor, designové vybavení, zvýšená okna i dveře, prémiové terasy, lodžie s úložným prostorem, předzahrádky s vlastním skladem. Modřanský cukrovar je domov pro toho, kdo ocení top kvalitu, krásu lokality i technologie podporující dlouhodobou udržitelnost.

Máte dotazy?

Najděte svůj vysněný domov s pomocí některého z našich zkušených realitních makléřů, kteří vám se vším rádi a ochotně pomohou.

Napište nám

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnostem skupiny Skanska, k zpracování vašich údajů za účelem reakce na Váš dotaz, nabídky, prodeje či pronájmu nemovitostí, včetně zasílání marketingových materiálů a informací o akcích, které pořádáme. Vaše osobní údaje mohou být dále zpřístupněny dodavatelům IT služeb, firmám spolupracujícím na marketingových kampaních a společnosti Hyposka, s.r.o., zajišťující financování pro naše klienty. Údaje budeme zpracovávat po dobu Vašeho zájmu o naše produkty a poté ještě 3 roky. Více o způsobu nakládání s vašimi údaji zde.

Kontaktujte naše makléře