Hledáte vlastní bydlení, odkud byste namísto temným tunelem metra cestovali do práce po jedné z nejmalebnějších železničních cest v Čechách, a jen dvacet minut? Představujete si svůj domov jako místo, kde životní tempo běží v nižší tepové frekvenci? Vítejte v Parku Cihelka, novém bydlení na severní hranici Prahy.

Komorní bydlení o pouhých 57 bytech vyroste v Libčicích nad Vltavou, městečku na levém břehu Vltavy, 13 km severně od centra Prahy a 6 km jihovýchodně od Kralup nad Vltavou. Byty, které jsou šité na míru mladým párům, rodinám s dětmi, ale i rodičům, jejichž děti již odrostly a je načase žít jinak, klidněji, pohodověji.

Spojení s přírodou začíná doma

První etapa projektu, kterou začínáme stavět v následujících měsících, nabídne 57 nových domovů o dispozicích od 1+kk po 4+kk. Abyste přírodu měli na dosah, disponuje každý byt prostorným balkonem, předzahrádkou nebo vlastní terasou.

Park Cihelka

Základní informace

Počet bytů v 1. etapě 57
Lokalita Libčice nad Vltavou
Dispozice 1 - 4 + kk

V domovech od Skanska podporujeme sousedské a komunitní vazby. Obyvatelé první etapy se tak mohou těšit na setkávání se se svými sousedy na společné zahradě vybavené zahradním mobiliářem. Milovníky pěstování a zahradničení jistě potěší komunitní záhonky s kompostérem, cyklisty pak prostorná kolárna s myčkou. Kolárna bude navíc přístupná i z venku, zastřešený prostor před kolárnou mohou cyklisté využít pro drobné opravy a přípravu kola před svou vyjížďkou.

Udržitelné a zdravé bydlení je pro nás prioritou. Budovy jsou projektovány v nízkoenergetickém standardu s průkazem energetické náročnosti B. Oproti již tak přísné legislativě jdeme v našich projektech ještě dále a zpřísňujeme ji o 15 %. V našem pojetí to znamená například úspornou obálku budovy. I v tomto projektu hospodaříme s dešťovou vodou – ve všech bytových domech najdete nádrže na akumulaci dešťové vody, která poslouží pro zavlažování zahrádek a komunitních záhonků.

Kvalitní a zdravé materiály již ve standardním vybavení nových domovů jsou u nás samozřejmostí.

Libčický Stožár, dílo studentů Fakulty architektury ČVUT z ateliéru Hlaváček–Čeněk, jehož realizaci jsme podpořili. 

Koncepce vyhlídkového stožáru vychází z historie terasovitých svahů na břehu Vltavy, kde se od konce 19. století těžila hlína pro cihelnu rodiny Fischerů. Právě věhlas libčických cihlářů, kteří se kromě výroby cihel specializovali na výstavbu továrenských komínů, kterých v Čechách postavili více než 1000, inspiroval autorku návrhu Kristýnu Rejskovou.

Libové Libčice

Park Cihelka pro vás ale znamená mnohem víc, než jen čtyři stěny nového domova. Na co se můžete těšit?

  • S pejskem si můžete dát závod po stráni za domem až ke Stožáru, vítězi Zvláštní ceny za inovativní pedagogický přístup ve výuce architektury v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2019 (a možná ho i vyhrajete).
  • Během pěti minut líné chůze dorazíte na plovárnu s atmosférou Rozmarného léta.
  • Do sedmi minut došlapete na svém kole k přívozu, odkud vás převozník převeze na nejdelší cyklostezku v naší zemi.
  • Seběhnete k řece a jste v Kotelně a Uhelném mlýnu, stavby, která byla v roce 2013 oceněna hlavní cenou Grand Prix architektů a Cenou za rekonstrukci industriálního objektu v soutěži Stavba roku Středočeského kraje. Prozkoumejte, co se v nejbližší době v Kotelně děje.

Místo pro opravdový život

Do centra dění za 20 minut. Vlakem!

Jezdit metrem je sice pohodlné, ale cestu vlakem si daleko více užijete. Navíc se z Prahy do Libčic dostanete rychleji než z širšího centra do některých okrajových pražských částí.

V Libčicích nad Vltavou najdete veškerou občanskou vybavenost, ale také společenské i sportovní vyžití. Když už budete muset z Libčic nad Vltavou vyjet, není nic jednoduššího:

200 m od Vašeho nového domova je vlaková zastávka Libčice nad Vltavou - Letky. Odsud se jednoduše dostanete kamkoli :-)

Do Kralup nad Vltavou nebo Roztok u Prahy - 10 minut.

Praha - Podbaba - 16 minut. Zde pak můžete pokračovat dále tramvají.

Praha - Holešovice - 20 minut. Linka metra C.

Praha - Dejvice - 20 minut. Linka metra A.

Praha - Masarykovo nádraží - 25 minut. Linka metra B.

Máte dotazy?

Najděte svůj vysněný domov s pomocí některého z našich zkušených realitních makléřů, kteří vám se vším rádi a ochotně pomohou.

Kontaktujte naše makléře

Napište nám

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnostem skupiny Skanska, k zpracování vašich údajů za účelem reakce na Váš dotaz, nabídky, prodeje či pronájmu nemovitostí, včetně zasílání marketingových materiálů a informací o akcích, které pořádáme. Vaše osobní údaje mohou být dále zpřístupněny dodavatelům IT služeb, firmám spolupracujícím na marketingových kampaních a společnosti Hyposka, s.r.o., zajišťující financování pro naše klienty. Údaje budeme zpracovávat po dobu Vašeho zájmu o naše produkty a poté ještě 3 roky. Více o způsobu nakládání s vašimi údaji zde.