Botanica K (1, 2)

Máte vysoké nároky na bydlení a je pro Vás důležitá odpovědnost k životnímu prostředí? Unikátní bytový dům Botanica K (1, 2) nabízí kromě obvyklého vysokého standardu použitých materiálů také systém pro hospodaření s recyklovanou – tedy šedou – vodou.

Cena vč. DPH: 1 267 300 - 11 175 800 Kč
Typ: Byt, Neznámý
Obytná plocha: 20 - 103,34 m²
Dispozice: 1 - 4 +kk
Lokalita: Jinonice
Nastěhování: Léto 2018

Milníky projektu

Zahájení prodeje
Zahájení stavby
Hrubá stavba
Vnitřní omítky
Kolaudace
Nastěhování

Hlavní kontakty

Daniel Tomaševič

Daniel Tomaševič

+420 725 410 777 E-mail
Kateřina Hercogová

Kateřina Hercogová

+420 737 256 231 E-mail
Šárka Plechatá

Šárka Plechatá

+420 737 256 077 E-mail

Šestipodlažní bytový dům Botanica K (1, 2) se sedmým ustoupeným podlažím je rozdělen na dvě samostatné nadzemní sekce propojené společným suterénem, v němž budou umístěny sklepy, parkovací stání a technické zázemí domu. V obou sekcích bytového domu bude pouze 64 bytů o velikosti 1+kk až 4+kk.

Stejně jako předchozí domy projektu Botanica i tento je navržen v nízkoenergetickém standardu, což znamená důkladně zateplený obvodový plášť budovy, kvalitní okna a solární termické kolektory pro předehřev teplé vody, umístěné na střeše bytového domu.

Jedno ze zelených řešení bytového domu Botanica K (1, 2) je zcela unikátní. Počítá se systémem pro hospodaření se šedou vodou, v rámci kterého bude pro splachování toalet využita přečištěná voda z umyvadel, van a sprch. U domu bude navíc umístěna akumulační nádrž pro zachycování dešťových vod, jenž mohou být dále využity pro zalévání zeleně v okolí domu.

V podzemním podlaží bude kolárna a místnost se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených tlapek domácích mazlíčků. Spolu s touto poslední etapou projektu bude dokončen i přilehlý park s odpočinkovými zónami a dětským hřištěm.

Protože nám záleží na kvalitě a ohleduplnosti k životnímu prostředí, jako první developer v Čechách jsme se rozhodli prověřit budovu Botanica K nezávislou třetí stranou. Původně britská, mezinárodně uznávaná certifikace BREEAM, probíhá v různých fázích životního cyklu projektu a provádí se na základě stanovených měřítek kvality. Hodnotí se způsob řízení stavby, úspory energie, hospodaření s vodou, požadavky na kvalitu vnitřního prostředí (zdraví a tepelné pohody), znečištění okolí vlivem provozu budovy, dopravy uživatelů do budovy, použití stavebních materiálů, nakládání s odpady a mnoho dalších kritérií. S bytovým domem Botanica K (1, 2) jsme cílíli na certifikát BREEAM s tříhvězdičkovým hodnocením Very Good. Hrdě oznamujeme, že bytový dům Botanica K (1, 2) získal jako vůbec první v České republice mezinárodní environmentální certifikaci BREEAM na úrovni Excellent.

„Skanska je průkopnicí developmentu certifikovaných kancelářských budov v České republice. Chceme trvale udržitelné stavění přenést také do rezidenčního developmentu a pilotním projektem byla právě Botanica K (1,2). Jsme první, kdo svůj rezidenční developerský projekt úspěšně certifikoval. Celý proces byl velmi náročný, protože kladl vysoké nároky nejen na nás, ale také na naše dodavatele. Za úspěchem stojí naše vize, pevné přesvědčení projektového týmu a vstřícnost všech našich partnerů,“ řekl Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality.

Více informací naleznete zde v tiskové zprávě.

Systém pro hospodaření se šedou vodou


Bytový dům Botanica K (1, 2) je v místním měřítku zcela unikátní, neboť je v něm aplikován systém pro hospodaření s šedou vodou. Šedé vody z domácnosti, tedy v našem případě vody ze sprch, van a umyvadel na mytí rukou, jsou vody, které obvykle nejsou příliš znečištěny. Bytový dům Botanica K (1, 2) je v místním měřítku zcela unikátní, neboť je v něm aplikován systém pro hospodaření s šedou vodou. Šedé vody z domácnosti, tedy v našem případě vody ze sprch, van a umyvadel na mytí rukou, jsou vody, které obvykle nejsou příliš znečištěny.

Pro další použití vyžadují jen základní čisticí procesy jako například filtraci, odmaštění, sedimentaci a hygienické zabezpečení či desinfekci. Takto vyčištěné vody pak lze znovu použít jako vody užitkové na splachování toalet. V některých případech mohou být šedé vody s minimálním čištěním použity také na závlahu rostlin. Pokud šedé vody z uvedených zdrojů nebudou stačit, bude systém doplněn zachycenou dešťovou vodou či pitnou vodou.

schema seda voda

Hospodaření s šedou vodou v domácnosti - animace


Systém circulace vody v domácnosti.

Certifikace BREEAM


Protože nám záleží na kvalitě a ohleduplnosti k životnímu prostředí, jako první rezidenční developer v Čechách jsme se rozhodli prověřit proces návrhu a výstavby projektu Botanica K (1, 2) nezávislou třetí stranou.

Díky tomu, že jsme se rozhodli certifikovat bytový dům, mají majitelé nových bytů transparentní důkazy nejen o tom, že všechna navržená řešení jsou v souladu s legislativními, ekologickými a technickými požadavky na budovy, ale i důkazy o způsobu řízení projektu, který zajišťuje jeho výslednou kvalitu – to např. znamená, že v harmonogramu výstavby byly vyhrazeny dostatečné lhůty pro činnosti, zajišťující předání skutečně fungujícího bytu z hlediska technických systémů v budově. Jedním z důležitých kritérií při certifikaci je také důraz na zdraví, kvalitu a komfort při užívání nového domova – to znamená zářivky s předřadníky či LED osvětlení nahrazující žárovky, při výstavbě nebudou použity materiály obsahující azbest či vytvoření strategie topení pro vytvoření optimálního tepelného komfortu.
Samozřejmostí je také důraz na spotřebu energií, který se odráží v průkazu energetické náročnosti budovy (projekt Botanica K 1, 2 je zařazen do třídy energetické náročnosti budovy B), dále například využívání technologií s nízkou či nulovou produkcí CO2 či nainstalování energeticky úsporných výtahů v bytovém domě.
Certifikace zohledňuje také kvalitu umístění bytového domu – zejména dostupnost hromadné dopravy a občanské vybavenosti.

Projekt Botanica K 1, 2 získal v březnu 2017 BREEAM Interim certifikát a pro schéma "International New Construction 2013 – Residential" v úrovni Very good.

V únoru 2019 pak projekt Botanica K 1, 2 získala certifikát BREEAM Excellent.

Více o certifikaci BREEAM

Jsme hrdí na to, že jsme byli prvním developerem v Česku, který uvedl na trh bytové domy recyklující pitnou vodu. Ohleduplnost k životnímu prostředí jsme se rozhodli prověřit nezávislou třetí stranou a získali jsme certifikát BREEAM s hodnocením Excellent.

Jakub Kiska, developer projektu

Mapa


Směr cesty

Zvolte režim jízdy

Nelze najít vaši aktuální polohu.

Pro zvolený režim jízdy nebyla nalezena žádná trasa.

Vzdálenost k místům

  Vizualizace projektu

  Botanica vizu Botanica vizu Botanica vizu Botanica vizu Botanica vizu Botanica vizu Botanica obyvak Botanica loznice

  Okolí

  Jinonice jsou čtvrť a katastrální území, nacházející se v kopcovitém terénu na jihozápad od centra města. Celé Jinonice spadají do městského obvodu Prahy 5. Charakterem se jedná převážně o vilovou čtvrť a tranzitní část města, jež slouží jako spojnice mezi Jihozápadním Městem a centrem Prahy.

  Aktivní odpočinek a příjemný klid

  Pozemky, na kterých je Rezidenční čtvrť Botanica vybudovaná, leží na mírně svažité ploše orientované na jih. Areál přímo sousedí s přírodním parkem "Košíře - Motol", jehož součástí je i přírodní památka stolová hora Vidoule, jeden z nejvyšších pražských kopců.

  Místo je ideální pro aktivní odpočinek. Najdete zde mnoho romantických zákoutí, krásné přírodní scenérie, i některé vzácné dřeviny i rostliny. Na jihu a západě území se nacházejí obslužné komunikace, budovy komerčního charakteru a ostatní plochy. V rámci první fáze výstavby Rezidenční čtvrti zde vznikl biokoridor o rozloze cca 25 000 m2, který areál příjemně a přirozeným způsobem odděluje od okolního městského ruchu.

  Botanica okoli

  Botanica okoli

  Služby, obchody i zábava nadosah

  V městské části Praha – Jinonice je vše, co potřebujete k pohodlnému životu. Prestižní Německá škola v Praze, jejíž součástí je mateřská škola, základní škola a víceleté gymnázium. Anglická mateřská školka Little Bear i Gymnázium Jaroslava Heyrovského.

  Pro nákupy je v blízkosti projektu prodejna smíšeného zboží a supermarket Albert. Snadno se dostanete ke Galerii Nové Butovice, kde najdete veškeré obchody, služby i restaurace. Rozvadovskou spojkou po dálnici D5 jste do 10 minut v nákupním a zábavním centru Metropole Zličín, nábytkářském obchodním domě Ikea, nebo třeba velkoobchodu Makro.

  Na letišti do 15 minut jízdy autem

  Dopravně je Rezidenční čtvrť Botanica napojena přes ulici Pekařská a křižovatku Bucharova na přímý nájezd na dálnici D5, díky níž jste autem na terminálu letiště Ruzyně do 15 minut jízdy. V docházkové vzdálenosti je jak stanice trasy metra B "Nové Butovice", tak zastávky autobusů MHD v ulici Karlštejnská a Bucharova, odkud se dostanete na metro.

  Nedaleko Rezidenční čtvrti je Úřad městské části Prahy 13 a Městská policie.

  Botanica okoli

  Mapa


  Směr cesty

  Zvolte režim jízdy

  Nelze najít vaši aktuální polohu.

  Pro zvolený režim jízdy nebyla nalezena žádná trasa.

  Vzdálenost k místům

   Kontaktujte nás

   Hlavní kontakty

   Daniel Tomaševič

   Daniel Tomaševič

   +420 725 410 777 E-mail
   Kateřina Hercogová

   Kateřina Hercogová

   +420 737 256 231 E-mail
   Šárka Plechatá

   Šárka Plechatá

   +420 737 256 077 E-mail

   Pokud máte zájem o koupi nového bytu nebo domu kontaktujte  makléře Skanska Home Center.

   Kontaktujte nás

   Informace o zásadách ochrany osobních údajů

   Odesláním tohoto formuláře poskytujete své osobní údaje společnosti 

   Skanska Reality a.s.
   Křižíkova 682/34a, Karlín, 186 00 Praha 8

   • pro potřeby komunikace s Vámi jako s naším klientem
   • na základě našeho oprávněného zájmu za účelem nabídky, prodeje či pronájmu nemovitostí včetně zasílání marketingových materiálů a informací o akcích, které pořádáme 
   • Vaše osobní údaje mohou být zpřístupněny společnostem skupiny Skanska, dodavatelům IT služeb, firmám spolupracujícím na marketingových kampaních a společnosti Hyposka, s.r.o., výhradnímu partnerovi Skanska Reality zajišťujícímu financování pro naše klienty
   • budeme je zpracovávat po dobu, po kterou trvá Váš zájem o naše produkty a poté ještě 3 roky
   • máte právo kdykoliv požadovat přístup ke zpracovávaným osobním údajům, právo na jejich opravu nebo výmaz, omezení zpracování, právo vznést námitku proti zpracování a právo na přenositelnost údajů
   • máte právo kdykoliv podat stížnost k příslušnému dozorovému úřadu
   Sdílet stránku: