Vyprodáno

Hendlův dvůr

Hendlův dvůr, původně Šárecký dvorec, se nachází nedaleko Šáreckého údolí. Místo má zajímavou a dlouhou historii - bylo osídleno již na začátku dějin naší země, zmiňují jej i nejstarší kroniky a vztahují se k němu prastaré legendy.

Cena vč. DPH: 7 524 405 - 15 918 000 Kč
Typ: Byt
Obytná plocha: 73,2 - 154,7 m²
Dispozice: 3 - 4 +kk
Lokalita: Hanspaulka
Nastěhování: Podzim 2017

Milníky projektu

Zahájení prodeje
Zahájení stavby
Hrubá stavba
Vnitřní omítky
Kolaudace
Nastěhování

Rezidence Hendlův dvůr, architektonicky i urbanisticky významný celek, je dokladem nejstarší zástavby této části Dejvic. Základní ideou rekonstrukce a dostavby proto byla celková revitalizace původních historických objektů a citlivé dotvoření areálu v kontextu s okolní zástavbou.

Komorní projekt nabízí pouhých 29 bytů v dispozicích od 1 + kk o velikosti 32 m2 až po velkorysé  4 + kk, které mají rozlohu 148 m2. Některé z nich vzniknou přestavbou historické části z 16. a 18. století, jiné se budou nacházet v nové přístavbě, která s respektem doplní původní budovy. Většina bytů v přízemí bude mít terasu přecházející do předzahrádky, všem bytům dodá punc vyjímečnosti vstup z patia. Součástí projektu budou i byty mezonetové a také čtyři nebytové prostory. Samozřejmostí je dostatečný počet parkovacích stání. Maximální bezpečnost a dostatek soukromí zajistí rezidentům uzavřenost areálu.

 

Projekt byl nominován do 19. ročníku soutěže o titul Best of Realty – Nejlepší z realit 2017.

Kontaktujte našeho makléře:

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Rezidence Hendlův dvůr

Rekonstrukce historické budovy

Unikátní strop z 18. století


Součástí jednoho z bytů Hendlova dvora je unikátní strop, který byl objeven u bouracích pracích a rekonstrukci historické budovy. Strop byl zrekonstruován v restaurátorské dílně PhDr. Daniela Ebela.

Malovaný strop byl v minulosti ze spodní strany přebedněn prkny a pohled odmítnut.  Rekonstrukce byla náročná a probíhala v Praze a Kutné Hoře. Po objevení stropu bylo nutné stanovit rámcový návrh na restaurování, který schvaluje NPÚ. Poté následovalo základní očištění rubové strany od hrubých nečistot, dokumentace stavu, očíslování jednotlivých prvků a zanesení do půdorysného plánku, snesení stropu, další čištění a základní fixace, zabalení, převoz do ateliéru, čištění a fixace polychromie, sanace dřeva, zpevnění narušené dřevní hmoty napouštěním, výměna  a doplnění poškozených částí, výroba nových částí, retuše původních maleb, zhotovení kopií maleb, další fixace, přípravy pro zavěšení stropu, samotné zavěšení a závěrečné retuše. Pod každým bodem se skrývalo mnoho hodin práce, zručnosti a trpělivosti.
Více >>

Mapa


Směr cesty

Zvolte režim jízdy

Nelze najít vaši aktuální polohu.

Vzdálenost k místům

  Vizualizace projektu

  Okolí

  Vilová a rezidenční čtvrť Hanspaulka v Praze 6, jedna z nejžádanějších pražských lokalit, je pojmenována podle inspektora arcibiskupských statků Hans Paula Hippmana, který si zde nechal v roce 1773 (na místě staré viniční usedlosti) postavit barokně-rokokový letní zámeček s výhledem na Prahu.

  Výjimečný genius loci

  Původně byly na Hanspaulce jen viniční domky, první zámecké vilky se tu začaly stavět až v 19. století. Pravý stavební rozmach zažila čtvrť ve 30. letech 20. století, kdy zde vyrostla řada vil od slavných architektů. V minulosti zde žili takoví velikáni české kultury, jakými byli například básník Jaroslav Seifert, malíř a grafik Cyril Bouda, herečka Lída Baarová, komik Vlasta Burian či slavný grafik a malíř Jiří Anderle, jehož obrazy zdobí stěny kostela sv. Matěje.

  A právě na hranici Hanspaulky směrem k Šáreckému údolí leží v ulici U Matěje pozemek Hendlova dvora. Obklopují jej vzrostlé stromy a vily s velkorysými zahradami a jako upomínka na bohatou historii místa stojí ve stínu kostel sv. Matěje.

  Parky, zahrady a infrastruktura

  Ačkoli místo samo vypadá jako vystřižené ze starých románů, hned vedle Hendlova dvora se nachází prodejna potravin či autobusová zastávka, z níž během chvíle dojedete na stanici metra Hradčanská. Nedaleko je pověstný sportovní stadion Na Julisce, ti, kteří mají rádi společenský život, ocení například restauraci Na Staré faře. Nový vlastník původní restaurace U Matěje přímo v areálu Hendlova dvora plánuje její provoz. Mimořádným bonusem je blízkost Šáreckého údolí, jehož některé části jsou přírodními rezervacemi a další přírodními památkami. Monumentální skalnaté útvary se střídají s rozsáhlými plochami zeleně, z pohodlných cest můžete zamířit do úzkých soutěsek, odpočinout si lze ve výletní restauraci Dívčí skok a v létě pak strávit den na malebném koupališti Divoká Šárka.

  Mapa


  Směr cesty

  Zvolte režim jízdy

  Nelze najít vaši aktuální polohu.

  Vzdálenost k místům

   Kontaktujte nás

   Pokud máte zájem o koupi nového bytu nebo domu kontaktujte  makléře Skanska Home Center.

   Kontaktujte nás

   Informace o zásadách ochrany osobních údajů

   Odesláním tohoto formuláře poskytujete své osobní údaje společnosti 

   Skanska Reality a.s.
   Křižíkova 682/34a, Karlín, 186 00 Praha 8

   • pro potřeby komunikace s Vámi jako s naším klientem
   • na základě našeho oprávněného zájmu za účelem nabídky, prodeje či pronájmu nemovitostí včetně zasílání marketingových materiálů a informací o akcích, které pořádáme 
   • Vaše osobní údaje mohou být zpřístupněny společnostem skupiny Skanska, dodavatelům IT služeb, firmám spolupracujícím na marketingových kampaních a společnosti Hyposka, s.r.o., výhradnímu partnerovi Skanska Reality zajišťujícímu financování pro naše klienty
   • budeme je zpracovávat po dobu, po kterou trvá Váš zájem o naše produkty a poté ještě 3 roky
   • máte právo kdykoliv požadovat přístup ke zpracovávaným osobním údajům, právo na jejich opravu nebo výmaz, omezení zpracování, právo vznést námitku proti zpracování a právo na přenositelnost údajů
   • máte právo kdykoliv podat stížnost k příslušnému dozorovému úřadu
   Sdílet stránku: