Botanica K (1, 2)

Máte vysoké nároky na bydlení a je pro Vás důležitá odpovědnost k životnímu prostředí? Unikátní bytový dům Botanica K (1, 2) nabízí kromě obvyklého vysokého standardu použitých materiálů také systém pro hospodaření s recyklovanou – tedy šedou – vodou.

Cena vč. DPH: 1 267 300 - 11 175 800 Kč
Typ: Byt, Komerční
Obytná plocha: 20 - 103,34 m²
Dispozice: 1 - 4 +kk
Lokalita: Jinonice
Nastěhování: Léto 2018

Milníky projektu

Zahájení prodeje
Zahájení stavby
Hrubá stavba
Vnitřní omítky
Kolaudace
Nastěhování

Šestipodlažní bytový dům Botanica K (1, 2) se sedmým ustoupeným podlažím je rozdělen na dvě samostatné nadzemní sekce propojené společným suterénem, v němž budou umístěny sklepy, parkovací stání a technické zázemí domu. V obou sekcích bytového domu bude pouze 64 bytů o velikosti 1+kk až 4+kk.

Stejně jako předchozí domy projektu Botanica i tento je navržen v nízkoenergetickém standardu, což znamená důkladně zateplený obvodový plášť budovy, kvalitní okna a solární termické kolektory pro předehřev teplé vody, umístěné na střeše bytového domu.

Jedno ze zelených řešení bytového domu Botanica K (1, 2) je zcela unikátní. Počítá se systémem pro hospodaření se šedou vodou, v rámci kterého bude pro splachování toalet využita přečištěná voda z umyvadel, van a sprch. U domu bude navíc umístěna akumulační nádrž pro zachycování dešťových vod, jenž mohou být dále využity pro zalévání zeleně v okolí domu.

Protože nám záleží na kvalitě a ohleduplnosti k životnímu prostředí, jako první developer v Čechách jsme se rozhodli prověřit budovu Botanica K nezávislou třetí stranou. Původně britská, mezinárodně uznávaná certifikace BREEAM, probíhá v různých fázích životního cyklu projektu a provádí se na základě stanovených měřítek kvality. Hodnotí se způsob řízení stavby, úspory energie, hospodaření s vodou, požadavky na kvalitu vnitřního prostředí (zdraví a tepelné pohody), znečištění okolí vlivem provozu budovy, dopravy uživatelů do budovy, použití stavebních materiálů, nakládání s odpady a mnoho dalších kritérií. S bytovým domem Botanica K (1, 2) cílíme na certifikát BREEAM s tříhvězdičkovým hodnocením Very Good.

V podzemním podlaží bude kolárna a místnost se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených tlapek domácích mazlíčků. Spolu s touto poslední etapou projektu bude dokončen i přilehlý park s odpočinkovými zónami a dětským hřištěm.

 

Kontaktujte naše makléře:

Kristína Sirotná

Kristína Sirotná

+420 739 501 658 E-mail
Martin Polnický

Martin Polnický

+420 737 256 206 E-mail
Daniel Tomaševič

Daniel Tomaševič

+420 725 410 777 E-mail
Kateřina Hercogová

Kateřina Hercogová

+420 737 256 231 E-mail

Funkční design


Systém pro hospodaření se šedou vodou

Bytový dům Botanica K (1, 2) je v místním měřítku zcela unikátní, neboť je v něm aplikován systém pro hospodaření s šedou vodou. Šedé vody z domácnosti, tedy v našem případě vody ze sprch, van a umyvadel na mytí rukou, jsou vody, které obvykle nejsou příliš znečištěny.

Pro další použití vyžadují jen základní čisticí procesy jako například filtraci, odmaštění, sedimentaci a hygienické zabezpečení či desinfekci.
Takto vyčištěné vody pak lze znovu použít jako vody užitkové na splachování toalet. V některých případech mohou být šedé vody s minimálním čištěním použity také na závlahu rostlin.

Pokud šedé vody z uvedených zdrojů nebudou stačit, bude systém doplněn zachycenou dešťovou vodou či pitnou vodou.

Šedé vody z domácnosti nejsou příliš znečištěny. Pro další použití vyžadují jen základní čisticí procesy - filtraci, odmaštění, sedimentaci a hygienické zabezpečení či desinfekci. Takto vyčištěné vody lze znovu použít na splachování toalet.

Pokud jste zvyklí na komfort týkající se standardního vybavení, budete potěšeni – samozřejmostí jsou vyzděné bytové příčky, dřevěné plovoucí podlahy, kvalitní dveře s dřevěnou dýhou, sádrové omítky, nadstandardní zařizovací předměty i příprava pro předokenní žaluzie s možností elektrického ovládání.

Součástí většiny bytů je balkon nebo terasa, vytvářející – zejména v letních měsících – místnost navíc. Naše byty je hračkou zařídit. Při navrhování jejich dispozic totiž vycházíme z vlastních průzkumů a zpětné vazby našich klientů. V podzemním podlaží bude kolárna a místnost se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených psů. Na přilehlých pozemcích bytového domu je nainstalovaná nádrž pro zachycení dešťových vod, které mohou být dále využity při zalévání zeleně v okolí domu. V rámci této etapy zahajujeme výstavbu přilehlého parku s odpočinkovými zónami, jehož součástí bude také dětské hřiště.

BREEAM certifikace


Protože nám záleží na kvalitě a ohleduplnosti k životnímu prostředí, jako první rezidenční developer v Čechách jsme se rozhodli prověřit proces návrhu a výstavby projektu Botanica K (1, 2) nezávislou třetí stranou.

Díky tomu, že jsme se rozhodli certifikovat bytový dům, mají majitelé nových bytů transparentní důkazy nejen o tom, že všechna navržená řešení jsou v souladu s legislativními, ekologickými a technickými požadavky na budovy, ale i důkazy o způsobu řízení projektu, který zajišťuje jeho výslednou kvalitu – to např. znamená, že v harmonogramu výstavby byly vyhrazeny dostatečné lhůty pro činnosti, zajišťující předání skutečně fungujícího bytu z hlediska technických systémů v budově. Jedním z důležitých kritérií při certifikaci je také důraz na zdraví, kvalitu a komfort při užívání nového domova – to znamená zářivky s předřadníky či LED osvětlení nahrazující žárovky, při výstavbě nebudou použity materiály obsahující azbest či vytvoření strategie topení pro vytvoření optimálního tepelného komfortu.

Samozřejmostí je také důraz na spotřebu energií, který se odráží v průkazu energetické náročnosti budovy (projekt Botanica K 1, 2 je zařazen do třídy energetické náročnosti budovy B), dále například využívání technologií s nízkou či nulovou produkcí CO2 či nainstalování energeticky úsporných výtahů v bytovém domě.

Certifikace zohledňuje také kvalitu umístění bytového domu – zejména dostupnost hromadné dopravy a občanské vybavenosti.

Projekt Botanika 1,2 získal BREEAM Interim certifikát a pro schéma International New Construction 2013 – Residential v úrovni Very good.

Více info o certifikaci BREEAM.

Jsme hrdí na to, že jsme byli prvním developerem v Česku, který uvedl na trh bytové domy recyklující pitnou vodu. Ohleduplnost k životnímu prostředí jsme se rozhodli prověřit nezávislou třetí stranou a cílíme na certifikát BREEAM s hodnocením Very Good.

Jakub Kiska, developer projektu

Dokumenty ke stažení


Mapa


Vzdálenost k místům

Vizualizace projektu

Okolí

Jinonice jsou čtvrť a katastrální území, nacházející se v kopcovitém terénu na jihozápad od centra města. Celé Jinonice spadají do městského obvodu Prahy 5. Charakterem se jedná převážně o vilovou čtvrť a tranzitní část města, jež slouží jako spojnice mezi Jihozápadním Městem a centrem Prahy.

Aktivní odpočinek a příjemný klid

Pozemky, na kterých je Rezidenční čtvrť Botanica vybudovaná, leží na mírně svažité ploše orientované na jih. Areál přímo sousedí s přírodním parkem "Košíře - Motol", jehož součástí je i přírodní památka stolová hora Vidoule, jeden z nejvyšších pražských kopců.

Místo je ideální pro aktivní odpočinek. Najdete zde mnoho romantických zákoutí, krásné přírodní scenérie, i některé vzácné dřeviny i rostliny. Na jihu a západě území se nacházejí obslužné komunikace, budovy komerčního charakteru a ostatní plochy. V rámci první fáze výstavby Rezidenční čtvrti zde vznikl biokoridor o rozloze cca 25 000 m2, který areál příjemně a přirozeným způsobem odděluje od okolního městského ruchu.

Služby, obchody i zábava nadosah

V městské části Praha – Jinonice je vše, co potřebujete k pohodlnému životu. Prestižní Německá škola v Praze, jejíž součástí je mateřská škola, základní škola a víceleté gymnázium. Anglická mateřská školka Little Bear i Gymnázium Jaroslava Heyrovského.

Pro nákupy je v blízkosti projektu prodejna smíšeného zboží a supermarket Albert. Snadno se dostanete ke Galerii Nové Butovice, kde najdete veškeré obchody, služby i restaurace. Rozvadovskou spojkou po dálnici D5 jste do 10 minut v nákupním a zábavním centru Metropole Zličín, nábytkářském obchodním domě Ikea, nebo třeba velkoobchodu Makro.

Na letišti do 15 minut jízdy autem

Dopravně je Rezidenční čtvrť Botanica napojena přes ulici Pekařská a křižovatku Bucharova na přímý nájezd na dálnici D5, díky níž jste autem na terminálu letiště Ruzyně do 15 minut jízdy. V docházkové vzdálenosti je jak stanice trasy metra B "Nové Butovice", tak zastávky autobusů MHD v ulici Karlštejnská a Bucharova, odkud se dostanete na metro.

Nedaleko Rezidenční čtvrti je Úřad městské části Prahy 13 a Městská policie.

Mapa


Vzdálenost k místům

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o koupi nového bytu nebo domu kontaktujte  makléře Skanska Home Center.

Hlavní kontakt

Kristína Sirotná

Kristína Sirotná

+420 739 501 658 E-mail
Martin Polnický

Martin Polnický

+420 737 256 206 E-mail
Daniel Tomaševič

Daniel Tomaševič

+420 725 410 777 E-mail
Kateřina Hercogová

Kateřina Hercogová

+420 737 256 231 E-mail
Klient souhlasí s použitím osobních údajů uvedených v tomto formuláři pro vnitřní potřeby společnosti a společnost se zavazuje tyto osobní údaje neposkytovat žádné třetí osobě. Poskytnuté údaje budou použity pro kontaktování klienta s nabídkou, pro marketingové účely a pro vnitřní potřeby společnosti Skanska Reality a.s.