Čtvrť Emila Kolbena

V těsné blízkosti vysočanského toku řeky Rokytky vzniká nový - několika etapový projekt - čtvrť Emila Kolbena. Tři domy první etapy projektu jsme pojmenovali Malvína po manželce Emila Kolbena a Greta a Lilly po jejich dvou dcerách.

Cena vč. DPH: 2 690 000 - 8 710 000 Kč
Typ: Byt
Obytná plocha: 29,1 - 103,1 m²
Dispozice: 1 - 4 +kk
Lokalita: Vysočany
Nastěhování: Jaro 2020

Milníky projektu

Zahájení prodeje
Zahájení výstavby
Hrubá stavba
Vnitřní omítky
Kolaudace
Stěhování

První etapa projektu nabídne celkem 133 nových domovů. Nabízené byty jsou ve velikostech od 1+kk po 4+kk, podlahová plocha se pohybuje v rozmezí od 29 m2 do 103 m2. U bytů v prvním podlaží je počítáno s praktickými předzahrádkami, součástí těch v šestém a sedmém ustoupeném podlaží jsou velkorysé terasy, u většiny ostatních pak bude balkon či lodžie.
 
Ve společných prostorech budov je počítáno s technickým zázemím, kolárnou s kočárkárnou a místností se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených psů. Projekt vyroste v nově vznikajícím areálu, jehož součástí bude multifunkční hřiště.

Domy jsou naplánovány v nízkoenergetickém standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná. To znamená například důkladné zateplení obálky budovy a kvalitní okna.

Umění bydlet na správném místě

Vysočany, původně průmyslová část Prahy, si zachovává nezaměnitelného genia loci nedávné industriální minulosti. Zároveň se však díky plánům rozvoje města a aktivitám developerů z posledních let stává moderní pražskou čtvrtí, nabízející nové bydlení, kompletní občanskou vybavenost i příležitosti pro sportovní a umělecké aktivity. Pokud Vás baví trampolíny, freestyle, lyžování, nebo snowboard, budete milovat i Freestyle Kolbenku. Na cyklostezce podél revitalizované říčky Rokytky si můžete zaběhat, projet se na kole, nebo in-linech. Máte-li tvůrčího ducha, v atelierech Pragovky má pronajaté prostory více než 70 různých umělců. Nyní můžete být u toho.

Kontaktujte naše makléře:

Martin Polnický

Martin Polnický

+420 737 256 206 E-mail
Daniel Tomaševič

Daniel Tomaševič

+420 725 410 777 E-mail
Kateřina Hercogová

Kateřina Hercogová

+420 737 256 231 E-mail
Šárka Plechatá

Šárka Plechatá

+420 737 256 077 E-mail

Prohlédněte si dispozice bytů ve čtvrti Emila Kolbena


2/2 Volné byty s podobným půdorysem

2 +kk - 49,1 m²

Terasa

Podlaží 6
Cena: Od 4 720 000 Kč
1/2 Volné byty s podobným půdorysem

4 +kk - 103,1 m²

Terasa

Podlaží 7
Cena: Od 8 710 000 Kč
0/5 Volné byty s podobným půdorysem

2 +kk - 57,8 m²

Balkon

Podlaží 1 - 5
Cena: Od 4 360 000 Kč
Zobrazit všechny půdorysy

Lokalita


Vysocany

Vysocany

Nový několika etapový projekt čtvrť Emila Kolbena se nachází jen 5 minut chůze od stanice metra B – Kolbenova. Tři domy první etapy projektu jsme pojmenovali Malvína po manželce Emila Kolbena a Greta a Lilly po jejich dvou dcerách.

Martin Horálek, developer projektu

Mapa


Vzdálenost k místům

Lokalita

Chcete být u toho, když vzniká nová výrazná čtvrť? Pak je pro Vás čtvrť Emila Kolbena tím pravým místem.

Vysočany, původně průmyslová část Prahy, si zachovává nezaměnitelného genia loci nedávné  industriální minulosti. Zároveň se však díky plánům rozvoje města a aktivitám developerů z posledních let stává moderní pražskou čtvrtí, nabízející nové bydlení, kompletní občanskou vybavenost i příležitosti pro sportovní a umělecké aktivity. Pokud Vás baví trampolíny, freestyle, lyžování, nebo snowboard, budete milovat i Freestyle Kolbenku. Na cyklostezce podél revitalizované říčky Rokytky si můžete zaběhat, projet se na kole, nebo in-linech. Pokud máte tvůrčího ducha, v atelierech Pragovky má pronajaté prostory více než různých 70 umělců.Nové Vysočany - Emil Kolben by žasnul


Ještě na přelomu 19. a 20. století byly Vysočany idylickou vesnicí. Balabenka, Hytlovka, Krocínka, Fleišnerka a Jetelka… Pokud se tehdy chtěli obyvatelé některé z vysočanských usedlostí vypravit do Prahy za prací po svých, cesta jim zabrala hodinu. Lepší bylo vyrazit vlakem či vozem po jedné ze dvou procházejících silnic. Kdo se držel doma, často pracoval v některé z místních řemeslnických dílen, cukrovaru nebo pivovaru. V roce 1896 ale do osudu obce zasáhl Emil Kolben, když tu založil podnik s názvem Kolben a spol., elektrotechnická továrna v Praze-Vysočanech.


Vysocany

Od špendlíku po lokomotivu

„Kolbenka“ rychle rostla, z původních 25 zaměstnanců jich během tří let bylo 300. Začali montováním motorů, v roce 1900 si už troufli na první lokomotivu. Úspěšný podnikatel Kolben rozšiřoval výrobu a prodával licence, psal práce zaměřené na silnoproudou elektrotechniku a zasazoval se o rozvoj průmyslu a obchodu. Získal čestný doktorát z německé univerzity i Řád železné koruny od samotného císaře. Když pak v roce 1927 vznikla firma Českomoravská-Kolben-Daněk (ČKD), stal se Emil Kolben jejím generálním ředitelem. Závod se pyšnil heslem: „Vyrábíme vše, od špendlíku po lokomotivu".

Nové Vysočany

Pevné spojení ČKD a Vysočan skončilo v 90. letech 20. století, kdy místní průmysl prošel postupným útlumem. Dnes už tu slavného průmyslníka připomíná jen Kolbenova ulice a stanice metra stejného jména.

Výhodné polohy pozemků si všimli developeři, a tak tam, kde kdysi stály tovární haly, rostou bytové projekty. A protože se okolí řeky Rokytky líbí i Pražanům a lidem, kteří se jimi chtějí stát, lokalita se stává vyhledávaným místem pro život. Rodí se zde Nové Vysočany – podle územního plánu Prahy projde tato oblast neuvěřitelnou proměnou. Vzniká zde moderní městské centrum s veškerou infrastrukturou a občanskou vybaveností, které citlivě naváže na historickou stopu industriální minulosti a tento unikátní „genius loci“ promítne své atmosféry.


Freestyle, procházky u řeky i divadlo

 
Už nyní si obyvatelé Vysočan užívají výbornou dopravní dostupnost metrem i tramvajovými linkami, obchodní centra Fénix a Harfa nebo třeba rozsáhlý park Podviní se dvěma dětskými hřišti, kamenným hradem a lanovým centrem. Park leží v těsné blízkosti nemocnice s poliklinikou, která nabízí komplexní zdravotní péči. Ve Vysočanech působí státní i soukromé mateřské školy, školy základní a také několik středních. Zástupcem kulturní sféry je zde například Divadlo Gong, jen o jednu stanici metra dál se nachází Divadlo Pod Palmovkou.

Jednou z místních dominant je známá O2 arena, víceúčelová hala na hranici Libně a Vysočan s kapacitou 18 000 míst. Vysočany nabízejí také nespočet možností sportovního vyžití – sportcentrum s bazény a saunami, multisportovní areál celoročně zaměřený na lyžování, snowboarding a všechny možné freestylové sporty nebo třeba cyklostezku Rokytka.

Vysocany

Vysocany

Vysocany

Vysocany

David Vávra: Vy a Vysočany

Mapa


Vzdálenost k místům

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o koupi nového bytu nebo domu kontaktujte Vámi zvoleného makléře Skanska Home Center.

Hlavní kontakt

Martin Polnický

Martin Polnický

+420 737 256 206 E-mail
Daniel Tomaševič

Daniel Tomaševič

+420 725 410 777 E-mail
Kateřina Hercogová

Kateřina Hercogová

+420 737 256 231 E-mail
Šárka Plechatá

Šárka Plechatá

+420 737 256 077 E-mail
Klient souhlasí s použitím osobních údajů uvedených v tomto formuláři pro vnitřní potřeby společnosti a společnost se zavazuje tyto osobní údaje neposkytovat žádné třetí osobě. Poskytnuté údaje budou použity pro kontaktování klienta s nabídkou, pro marketingové účely a pro vnitřní potřeby společnosti Skanska Reality a.s.