Věděli jste, že v budovách trávíme až 90 % procent času? A že zdaleka ne všechny interiéry jsou vhodné k dlouhodobému pobytu? Příčinou bývají chyby v systémech vytápění, větrání i vysoká hladina škodlivých látek, jakými jsou např. formaldehydy a jiné těkavé látky.

Ve Skanska si tuto problematiku uvědomujeme, a proto jsme rozhodli otestovat náš projekt Botanica K 1,2 nezávislou třetí stranou a jako první developer v Česku jsme získali certifikaci BREEAM. Jedná se o jeden z nejrespektovanějších systémů pro hodnocení budov z hlediska environmentálního, sociálního a ekonomického.

BREEAM

Certifikace BREEAM pomůže vybrat zdravý byt bez jedů.

Tým našich specialistů neustále pracuje na nových inovacích a způsobech, jak zlepšit vnitřní i venkovní prostředí domovů, které staví. Projekt Botanica K 1,2 získal certifikaci BREEAM na vysoké úrovni Excellent, která mj. posuzuje také zdraví a kvalitu vnitřního prostředí.

Dozvědět se víc

Dalším projektem s precertifikací BREEAM, je druhá fáze bytového domu Port Karolína.

V projektu Port Karolína reagujeme na stále sílící poptávku po udržitelném bydlení. Logicky tím navazujeme na lokalitu, která pro zdravý životní styl nabízí i dostatek sportovního využití.
Lukáš Maděra, ředitel Prodeje a zákaznické péče